Jump to content
  • 0

Ping Server ?!? Възможно ли е ?


netronix

Въпрос

Здравейте колеги,

Има ли някво готово или по лесно решение, да се прави пинг мониторинг и да се запаметява някъде? По този начин да могат да се следят МТ, ако при някой линк има някъв проблем.

Какво ползвате за целта? Гледам някви колеги правят скийншотове от различни такива програми, но не мога да разбера това real-time ли е, или се запаметява някъде и после може да се проследи?

Някви идеи, или линкове ще са от полза ;)

Wireless is more temperamental & variable than a woman’s mood! ;)
"no matter how hard you try, you just can NOT please everyone"

"където глупостта е образец-там разума е безумие.."Гьоте

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0

Добър вечер.

За тази цел полвам Нетлач в Микротика този който ми е главния.

Добавил съм си да пингва всичките останали в интервал от 1 секунда и се ориентирам къде какво става.Даже съм добавил няколко интернационални дестинации когато са Даун значи нямам интернационален и така много е удобно поне за мен де

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

С малко занимавка можеш да направиш нещо от сорта

template.jpg

template2.jpg

Става с cacti и данните се събират през snmp. Това е по-добрия начин защото всички данни се събират на отделна машина, графиките не се нуждаят от сумати място, възможно е добавянето на различни устройства започвайки от МТ, сървъри, умни switch и т.н. Сравнително лесно за подкарване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

HOWTO как да си го направиш

SmokePing

MRTG вградено в МТ ;)

RRDtool

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

А да питам за някакъв вариант които да е за windows и да следи за онлине или офлине на дадени устроиства и тези данни да ги забисва в някаква бд. Желателно да е MySQL защото открих подобен продукт но ги пишеше в windows SQL сървър и тъка и не разбрах как да извличам с php данни от BD

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

HOWTO как да си го направиш

SmokePing

MRTG вградено в МТ ;)

RRDtool

ползваме смокепинг, на линукс (дебиан) бачка добре , но ползваме Пико ИП модули на неомонтана а те се пингват нормално само с малки пакети , е смокето понякога не ги очита нормално пинговете, има опция за малко пакети modprobe май беше но нещо изпускам и пинга въобще го няма .

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

А да питам за някакъв вариант които да е за windows и да следи за онлине или офлине на дадени устроиства и тези данни да ги забисва в някаква бд. Желателно да е MySQL защото открих подобен продукт но ги пишеше в windows SQL сървър и тъка и не разбрах как да извличам с php данни от BD

WhatsUP , no polzwa m$-кия SQL.

Nagios - но е за линукс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Благодаря на всички за бързите отговори, ще си поиграя със тези програмки, и ще пиша до къде съм ги подкарал.

@Миле,

Това цацти на ква машиня трябва да седи, като конфигурация?

И има ли някъв мануал, за инсталция ?

Wireless is more temperamental & variable than a woman’s mood! ;)
"no matter how hard you try, you just can NOT please everyone"

"където глупостта е образец-там разума е безумие.."Гьоте

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

The Dude прави карта и проверява услугите по машините, не само Ping. Но предложението на Mile ме кефи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ето и един утилс /Weathermap4rrd/ с който може да се наблюдава мрежата:

Не за латенций /пингове/ но събира информация за трафика и го онагледява на карта. Като с мишката посочваш линията и ти чертае графиката

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Да не правя нова тема ще попитам тук.

С какъв software наблюдавате трафика на клиента примерно по седмица по месец шото от Листа с клиентите на микротик-а след рестарт свичко изчезва и няма как примерно да видя за тоя месец колко има или за 2 мес. и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Доста интересно ;)

Wireless is more temperamental & variable than a woman’s mood! ;)
"no matter how hard you try, you just can NOT please everyone"

"където глупостта е образец-там разума е безумие.."Гьоте

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ами предполагам П2 на 300-400мхз ще е достатъчно ако наблюдава 30-тина хоста без други услуги. При мен машината е П4 2.6 с 512 RAM, но имам DNS доста натоварен, tracker и няколко други услуги. Средното натоварване е 1%. Графиките за 30 машини са към 10-15mb. Полезно е да има графики за дълъг период от време за да може да се прецени правилно нуждата от ъпгрейд някаде или корекция. Инсталира се за 20-30 минути всичко необходимо. В моя случай отне 2 часа първия ден и 2 втория когато си поправих грешките ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Да не правя нова тема ще попитам тук.

С какъв software наблюдавате трафика на клиента примерно по седмица по месец шото от Листа с клиентите на микротик-а след рестарт свичко изчезва и няма как примерно да видя за тоя месец колко има или за 2 мес. и т.н.

/tool graphing interface add store-on-disk=yes

така няма да изчезват след ребоот

няма начин да няма начин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.