Jump to content

Вярно ли е че при режим на GSM-а 3G се повишава консумацията?


¤ DJ69 ¤ (ツ) ¤

Recommended Posts

Не посочвам конкретен модел. Въпроса ми е като цяло.. Найстина има логика но неможах да намеря точно с колко % и т.н. До момента бях го оставил на "GSM Only" но видях, че нета през него се пооправи като му дадох да подържа и 3G и то оправи от гледна точка на това, че не ми прекъсва вече интернет радиото което слушам. Но дали си струва от гледна точка на консумацията ?!

  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз с е51 бях със спряно 3G и максимум 2дена но ползвам доста нет и доста говоря. И при положение, че повече консумира с 3G май ще ходя с по още една батерия в джоба :o

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

хвътляите ги тия боклуци

сигнала е една чертичка при мен максимум 3

GPRS - EDGE - 3G се сменят когато си искат, има места без сигнал 

че и оператора се сменя (все пак роуминг) 

батерията поне седмица че и през WiFi ровя 

HTC Touch PRO2

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

хвътляите ги тия боклуци

сигнала е една чертичка при мен максимум 3

GPRS - EDGE - 3G се сменят когато си искат, има места без сигнал

че и оператора се сменя (все пак роуминг)

батерията поне седмица че и през WiFi ровя

HTC Touch PRO2

Дзът ,аиде намали малко :o

Батерия 1ххх mAh с устроство в дата режим  на работа( пренос на данни) повече от 4 часа,абсурд.

Use since

OpenBSD 3.x

FreeBSD 4.x

Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x

Аз съм фен на OpenWRT.

 

Горчивината от лошото качество остава дълго след като е преминало удоволствието от ниската цена.

_____________________________

___|____|____|____|____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|_ Удряй _|____|____|__

_|____|___ главата ___|____|____

___|____|_ си тук!! |____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|____|____|____|____|__

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Собственик

Ето ви скриин при който телефона се използва както си трябва,тоест и неговите функции

За тези 4:30 часа

1.Гледам около 1 час филми във метрото на 100% Brightness и през този 1 час телефона постояно търси мрежа което допълнително цапва батерията

2.На всеки 10 мин автоматично ми чеква емайл,facebook,Ebay notification

3.Понякога слушам радио,но когато слушам радио ги пиши 3:30 мин защото ползва 3G а то точно убива батерията

4.Когато си бях на България,си бях изключил 3G-то защото нямах интернет през роуминг и ми караше по 4/5 дена.

Когато и тук не го ползвам рационално а само си проверявам емайла кара по 2 дена

post-20-130900727693_thumb.jpg

Разликата между английските ,руските и българските форуми:

в английския форум задаваш въпрос, отговарят

в руския задваш въпрос ,отговарят ти и на свой ред те питат нещо

в българския форум, като зададеш въпрос всички започват да ти обясняват колко си прост

Недей да спориш с глупака. Първо ще те приравни до неговото ниво, после ще те бие с опита си.

-------------------

Когато фактите говорят и боговете мълчат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4 часа изкара от напълно заредена батерия до пълно разреждане със слушане на радио през нета. Малко си е :o

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Собственик

4 часа изкара от напълно заредена батерия до пълно разреждане със слушане на радио през нета. Малко си е :o

ми какво да ти кажа,да ме извиняват ма искаме телефоните да правят св*ки

За един телефон има всичко което ти трябва

Ако знам,че ще го ползвам повече от 5 часа и,че няма да имам зарядно си взимам това

http://cgi.ebay.co.uk/Apple-iPhone-2400mAh-Backup-Battery-Case-Portable-Pack-/400136166874?cmd=ViewItem&pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item5d29f95dda#ht_1586wt_1137

Взех си го и си докарвам още 7 часа което е предостатъчно

Разликата между английските ,руските и българските форуми:

в английския форум задаваш въпрос, отговарят

в руския задваш въпрос ,отговарят ти и на свой ред те питат нещо

в българския форум, като зададеш въпрос всички започват да ти обясняват колко си прост

Недей да спориш с глупака. Първо ще те приравни до неговото ниво, после ще те бие с опита си.

-------------------

Когато фактите говорят и боговете мълчат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав си до къде е докарахме... да не стигат батериите  ;D  И си мисля да го направя да може и през USB то да зарежда, че не са го предвидили..Ще се радвам като се разпространят телефоните със слънчеви клетки :o .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Собственик

Прав си до къде е докарахме... да не стигат батериите  ;D  И си мисля да го направя да може и през USB то да зарежда, че не са го предвидили..Ще се радвам като се разпространят телефоните със слънчеви клетки :o .

По принцип технологиите ги има, но главният проблем е батерията и затова ги задържат.Аз мисля да си сменявам моята пръчка със HTC на Android да минавам,но предполагам, че около нова година би трябвало да се появи някой дзвер със това

http://www.engadget.com/2010/06/01/qualcomm-ships-first-dual-core-snapdragon-chipsets-clocking-1-2g/

Разликата между английските ,руските и българските форуми:

в английския форум задаваш въпрос, отговарят

в руския задваш въпрос ,отговарят ти и на свой ред те питат нещо

в българския форум, като зададеш въпрос всички започват да ти обясняват колко си прост

Недей да спориш с глупака. Първо ще те приравни до неговото ниво, после ще те бие с опита си.

-------------------

Когато фактите говорят и боговете мълчат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

започвам да се изкушавам за някакво НТС :o с две батерии обаче хехе

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Android-ско HTC  :o - със активен 3G, чеква два меила през 5 минути, НИКАКВИ фейсбуци и прочие shit, активно WiFi по около 4-5 часа на ден (закачен SIP клиент към центалта в офиса когато съм там), разговори - средно 40 минути на ден (комбинирано GSM и SIP)

Батерията е преко сили 2 дена. Т.е. на втория ден едвам устисква да се прибера и да я бодна на зарядното. Ако се случи някой по-дълъг разговор следобяда - не устисква до прибиране. Затова - профилактично е на зарядното всяка вечер.

От китайците си взех едно "патронче" в което се слага една батерия АА 1.5V - излиза USB кабел и си зарежда HTC-то в движение. Как от 1.5V батерия зарежда такава на 3.3 - не ми е много ясно, ама работи, позлвам го за екстремни случиаи. Имам и едно слънчево зарядно, подарък от Виваком :-) и то работи, има и към 1000 накрайника за всякакъв вид телефони, то е в колата, дълбок резерв, като ида някъде и съм забравил зарядното на телефона.

Така че, може си ги говорим до утре за по 1 седмица батериите, ама смартфон дето да се ползва що-годе по предназначение, да кара повече от 2 дена нема как да има засега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От 1,5V на 5V става лесно.. с един чип и няколко пасивни елементи :o Друг е въпроса какъв точно е смисъла от 1,5.. по добре от 3 , ще има повечко живот на батерииките ;D .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.