Jump to content

Може ли да се направи...?


technomen

Recommended Posts

Изнамерих в един шкаф един фм трансмитер някакъв китайски (то кое ли не е вече) та идеята ми е няма ли някакъв вариант да се изкара звука от него преди да се излъчи на фм честота тоест да не се хваща през радиото а с кабелче и да се включва в AUX (audio in) на сд-то или касетофона в колата по този начин да се избегнат шумовете от радиостанциите наоколо  :( Значи самото устройство има вход било то за мп3 псп ипод или нещо от рода но няма изход. Подобно е на това http://image.made-in-china.com/2f0j00SvMEkGlIOYrD/Car-MP3-Fm-Transmitter-Fm-Modulator-23A-.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има 3 варянта.

1. Предавателя да е отделен чип от плеара - Ще стане.

2. Предавателя и плеара са в един чип (най-вероятното) Но може да има разделителни кондезатори м/у 2 те т.е. ще стане.

3. Да са в един чип и да няма разделителни и връзката м/у плеара и предавателя да е директна вътре в самия чип. И тогава няма оправия ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kай-вероятно предавателя е еднотранзисторен но все пак е микро монтаж и да намериш изхода от процесора може да не е лесно, особено ако кристала е лепнат директно на платката и залят със смола.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

обикновено входа му е стандартен , с тези кабелчета като на снимката, не е нужно да минава сигнала през тоя трансмитер , просто вместо да влезне в него направо в касетофона го вкарваш.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

обикновено входа му е стандартен , с тези кабелчета като на снимката, не е нужно да минава сигнала през тоя трансмитер , просто вместо да влезне в него направо в касетофона го вкарваш.

Ами пробвал съм от телефона през трансмитера чрез кабелчето и си свири през радиото но като се замисля не съм пробвал да го пусна да свири от флашка (трансмитера) и кабела да го включа в аудио входа на сд-то.Утре ще пробвам тоест днес по късно  :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Ами пробвал съм от телефона през трансмитера чрез кабелчето и си свири през радиото но като се замисля не съм пробвал да го пусна да свири от флашка (трансмитера) и кабела да го включа в аудио входа на сд-то.Утре ще пробвам тоест днес по късно  :)

те дано този път не са се постарали китайците , да са го направили с букси които да превключват сигнала, :( но ако е така тогава от тази същата букса може да си извадиш сигнал от съответните пинове.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм и аз си мислех че нещо ще превключва понеже след като се включи буксата в трансмитера на дисплея му изписва АUX но уви след като пробвах днес се оказа че сд-то си свири през кабелчето което идва от "входа" на трансмитера които се оказа и изход  :( Значи самата букса се оказва че се намира някаде по средата на цялата схема между самия "плеър" и "предавател".... размина му се "тунинговането" с поялника  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.