Jump to content

Колко ви прекарват най-добрите линкове - Мерене на пи*ки :D


Recommended Posts

Здравейте,

Днес както си базиках един 18 километров линк, пуснах му N Stream и що да видя на теста - 71Mbps стабилно. Картите и от двете страни са CM9 нормални TX-рейтове (default) с турбо мод на 5Ghz. Направо зяпнах, а езика ми се проточи до зематя като на анимационните филмчета :):D

Та правя тази тема с цел всеки да се похвали с постиженията си. Колко mbps сте пренасяли най-много и с каква техника? И най-важното на какви разстояния?

:D

Поздрави!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 67
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • NetworkPro

    11

  • Nedelin

    9

  • jack82

    6

  • iso

    5

Линк на 8км ,Alix 2D2 ,MT 3.30, карти UB5 на default,5Ghz turbo ,NStream -твърди 92Mbit на реален трафик(и на мен ми се проточи езика като на анимационен герой,даже звънях на Шеки да го питам възможно ли е :) )

Родих се мокър, гладен и гол.Посрещнаха ме с бой, студ и изкуствена храна...От тогава всичко става все по зле...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лъжеш.

71, 72 - трудно е да се повярва дори това, но все пак е възможно, когато трафика е само в едната посока :):D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лъжеш.

71, 72 - трудно е да се повярва дори това, но все пак е възможно, когато трафика е само в едната посока 

Само в едната посока говоря. Иначе в двете посоки едновременно по около 38Mbps. От двете страни са с PC-та  Intel P4 2,4Ghz, с Mikrotik 3.22. Пускам снимки за да видиш. Друг е въпроса ако командния ред през SSH лъже.

post-185-130900727611_thumb.jpg

post-185-130900727615_thumb.jpg

post-185-130900727619_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Нормални скорости,даже на Nedelin  P4-та ако и смени ланките с гиги и CM9 с  евтините N-ки ще отиде на х3 минимум.

Че то ап-та по 30-40 лв правят 50мбит от раз вече бе,кое му е старнното.

Use since

OpenBSD 3.x

FreeBSD 4.x

Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x

Аз съм фен на OpenWRT.

 

Горчивината от лошото качество остава дълго след като е преминало удоволствието от ниската цена.

_____________________________

___|____|____|____|____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|_ Удряй _|____|____|__

_|____|___ главата ___|____|____

___|____|_ си тук!! |____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|____|____|____|____|__

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какво сравняваме? Аз ако направя бондинг с 500 антени ще мине цял самосфал през тоя линк :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

принципно се съзтезавате с коли. на единия е Опел корса 1000куб. на метан, на другия е мерцедес С220, на третия е направо самолет. ама си ги мерите коя колко върви.

аз имам един принцип : Където двама си мерат пишките да не си слагам гъза!!!

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

NetworkPro, не мога да ти дам достъп, защото както виждаш IP-тата са вътрешни. Но ти си решаваш дали вярваш или не .

kokaracha, лан картите са гигабитни вградени но те в случая не се ползват, защото точките са само Wireless. На васеки комп има по 2-3 wifi карти на 5 и на 2,4 ghz.

А какви са тези ап-та по 30-40 лв които прекарват 50mbps? Я разкажи, че не съм виждал такива. За N стандарт ли говориш?

Относвно другото, с меренето на пишки, нямам за цел да се завързват някакви спорове. Идеята е да се знаят способностите на различните модели WiFi карти, антени и т.н. и начина им на конфигурация. Просто обмяна на опит.

Това е...

Поздрави!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,

както сте написали заглавието на темата очаквам някой да постне резултити от тест през оптика  

Ако искат тест от 10 Гигабитна оптика да пуснат. Няма проблем, но все пак говорим WiFi. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми хайде и аз да постна един от мойте WLAN линковете в градски условия :)

От едната страна е ALIX ... някакъв си не помня, а от другата PC с P4 процесор. И от двете страни на линка е с CM9

post-381-130900727628_thumb.jpg

post-381-130900727631_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А като правите теста праите на tcp  а не на удп да видем на кои колко му кара линка  :)

Неграмотен съм, не ми се смейте на правописа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правете си ги на UDP за да не ви товари процесора. Ако правите на TCP - ограничението ви е процесора, а не линка. Важното е линка колко може да прекара в Laer 2 Bridge режим, в който процесора се товари главно за препредавания, Wi-Fi протокола, и най-вече разбира се за nstreme-а. Нещем да товарим процесор с TCP конекции. Ако ще се прави такъв тест - той се прави с мощни (доста) машини от двете страни на линка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.