Jump to content
  • 0

AP странен проблем


stanioomega

Въпрос

На някой случвало ли му се е подобно нещо.

Много странна работа , и аз незнам как точно да го обесня но .... става дума за един квартал на който съм пуснал хотспот, и няколко АП-та пруснати из квартала си им луча нет.

Проблема е че забелиазвам на някои АП-та се появяват други от мойте АП-та закачени като клиенти

Реално въпросните са от една мрежа на различни растуяниа едно от друго и всичките са UBNT в режим АР-WDS

връзката между тях е също с UBNT някакво в режим station-WDS, днес даже гледам че и едно АП-тата ми се закача като клиент и на Микротика на който ми е хотспота

Дайте савет Каде може да сам омазал нещата?

Еб.ш не еб.ш на .уя времето минава ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

14 отговори на този въпрос

Recommended Posts

  • 0

Имал съм подобни проблеми, но за това се грижеше конкуренцията. Излъчваха със същите SSID-и (скрити) и MAC адреси и на същите канали. Идеята беше клиентите да се закачат към "фалшивите" антени и да нямат нет. Провери дали това дето изглежда, че е твоето АП в действителност е ! Например като установиш закачане, рестартирай АП-то (което уж се е закачило), ако не се разкачи значи си имаш "доброжелатели"...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Тия луди ли са те така такъв бой ще си навлекат че после ще съжаляват и правнуците им.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Мдам , излиза че си имам доброжелатели ... ама не се сещам за начин на разрешаване

няма как да им намеря устройствата че поне с прашката да им реша проблема ...

Еб.ш не еб.ш на .уя времето минава ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

смени си SSID тата на първо време и канала на който лъчиш

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Е той метода е един.

Вземаш карта на населеното място,орентираш я север-юг /както е трена/.

Вземаш някакво АП с насочена антена /колкото по-тясна диаграма има толкова по-добре/ заставаш и със скан гледаш от каде имаш най-силен сигнал и теглиш една права на картата в посоката където имаш най-силен сигнал. Същата постановка я правиш още веднъж, измествайки се надясно или наляво с/о засечената посока на сигнала и пак прекарваш линия на картата. Кадето се пресекат двете линии на картата там е АП-то ,вече отивайки до него по силата на сигнала с един лаптоп може да се определи безпроблемно местоположението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

забрани Default Autenticate впиши си мак адресите на клиентите които искаш да се закачват 

в листата за достъп после смени мак адреса и забрани показването на SSID

може да се наложи разходка до клиентите 

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

забрани Default Autenticate впиши си мак адресите на клиентите които искаш да се закачват

в листата за достъп после смени мак адреса и забрани показването на SSID

може да се наложи разходка до клиентите

Не ми е приемлив този вариант , имам временни "почасови клиенти" или по друг начин казано ,всеки ден са различни ,това е една хотспот вифи зона за тористи и нито ССИД то мога да скрия ,нито да ги ключа по мак адрес.  :-\

Еб.ш не еб.ш на .уя времето минава ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

По метода на iso с лаптоп и Wi-Fi USB устройство със сменяема антена и Net stumbler. Най напред с нас насочена антена. След като локализираш долу горе района сменяш антената с оригиналната.Влошавайки условията на приемане с антената ще свиеш района.Колкото повече влошаваш условията на прием толкова по точно ще определиш къде твоите "помощници" в разпространението на нет са сложили АП-то.Като го намериш ти решаваш какво ще правиш!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ще се измисли начин да се разбере кои са точно, кой ги е накарал и ще има ... разговори, разбира се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Нещата се оправиха ..... по метода на iso намерих въпросното АП , разговор нямаше с човека ,но мисля че дълго ще помни "думите" ми  :(

Еб.ш не еб.ш на .уя времето минава ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Сега се зачетох в темата... на мен ми го правиха тоя номер но с 1W от тяхна страна..... Мойте АП та направо понякога "забиваха"  :( . За жалост така и не разбрах на кого е било АП то което правеше мизерии но факта, че беше насочено точно към мойто и на същия канал със същото SSID и нямаше лан вързан към него ми говореше достатъчно за да го натроша  :)

п.п. Но проблема е ако е скрито SSID то неможе май да се види... ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

...........

п.п. Но проблема е ако е скрито SSID то неможе май да се види... ?

Е нали треа да е със същото ssid за да пречи .... Закачаш се и гледаш силата на сигнала ....

ПС:Що бягане съм му хвърлил навремето по баирите ....  :(  .Това на 2,4Ghz ташак работа /от към засичане става въпрос/ ,треа си му пряка видимост и отраженията са минимални .Навремето в КВ какви отражения имаше само ..... че и по 4-5 предавателя бяха ...... Една точка се налагаше да се локализира по 3-4 пъти понякога ,особено при по-голяма дистанция и хълмист терен ....  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.