Jump to content

Проблем с едно АП


technomen

Recommended Posts

От няколко дни изведнъж едно ап което съм го пуснал като клиент за единия ми компютър и забелязах че сигнала му много падна и направо се изключи помислих че нещо самото ап нещо му има но след като му смених антената с един biquad който аз сам съм правил и всичко пак си стана отлично.Та чудно ми е какво може да стане на тази антена http://xcombg.com/index.php?page=products&product_id=41  че даже по слабо хваща от една 2дби "пръчка" влага нямаше вътре просто си спря.До колкото виждам е залепена за капака и май ще я хвърлям в шкафа и ще си карам с двойния квадрат  :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да е от кабела / конектора - замери! Трябва да има безкрайно съпротивление само кабела с конектора м/у активното и  оплетката. Ако е с антената може и да дава "късо" което е само по постоянен ток и не е реално така, че трябва да отвориш евентуално и да разпойш кабела.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разглобих всичко тоест свалих антената от капака на пръв поглед нищо не обичайно,разпоих кабела по моите замервания всичко е точно и около него, няма проблеми по конектора нещо да се окислил или нещо от рода.Единственото което ми се стори променено е чее медните "елементи" на платката от самото време може би бяха потъмнели доста но не окислени или нещо от влага да е станало зачистих всичко запоих я на ново но нещо не работи читаво маалко по добре е от оригиналната 2дби на ап-то.Утре ще кача снимки  :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.