Jump to content
  • 0

HOTSPOT с еднакви МАС адреси


babula

Въпрос

Здравейте, имам следния проблем - искам да пусна хот спот, но клиентите са вързани "зад" няколко булета, със статични адреси. Излизат с еднакви МАС адреси, но с различни IP-та. В този случай ще има ли проблем? Или по-точно кой е най-удачния вариант за пускането им с цел да не се "злоупотребява" с опит чрез смяна на адреса да се опитват да имат интернет  без да плащат?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0

Mac адреса с който излизат не е ли на интерфейса който ги обслужва ?

Не, МАС адреса на Bullet-a e. Не знам дали може да се промени това, но за сега е така - 5 клиента с 5 различни статични IP адреса но с един МАС адрес-този на Буллет-а.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Да де аз това имах предвит... Радиото което им е AP. 

Малко съм изморен и не погледнах добре. Говорим за едно и също B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

А бе нямаше ли отметка за MAC Clone  някъде на Буллета? Не беше ли да клонира МАС адреса на клиента зад него.

В случая клиента не е един B)

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

точно така, пусни "куршума" в друг режим, да работи! Ти сега си Station, пусни и WDS и това с мак адресите ще се оправи B) ще имаш на всички мак адресите...

п.с. извън темата - нормално ли е 1br. NS M2 (ТX/RX ауто) да не коренспондира коректно с 3br. NS2 + Airlive 5460 (ТX/RX 18/ауто, за 4те) сигнала на всички е повече от 35(-65) разстоянието от 400-600м пряка видимост...хардуерна несъвместимост или "трудни" настройки B). CCQ зле (от 36-98)

ТX/RX постоянно ги сменя 54/18...36/18..1/18...има нет/няма нет...голяма бъркотия. Сменя ли го с НС2 всичко се оправя.

Ако някой може да помогне ще съм Много Благодарен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Е ми задаваш отговори    Кажи му да работи само на B/G... И при първа възможност махни релния тек от тая комбинация - един път си патих с подобна "схема"  . Или поне за проба сложи друго с аналогичен чипсет като нанотата.

P.s. по темата... ако го пусне като WDS не трябва ли ръчно да опише мак адресите ? Ако е "реал" хотспот .. нещо ми се губят нещата с описването като са различни клиенти постояно..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

...ама странното знаеш ли кое е?..Това, че НС М2 няма режим Б/Г има само микс Б/Г/Н(сиво е полето, при всички режими) или моя е бъгав..последна версия е B)...5460 не е проблема, дори изключено пак е така...ефира не е кофти!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

точно това казвам...ами радвам се, че ти спестих главоболия B)...може и моя да е дефектен B)...от релоад казаха, че сичко е ток и жица, ще видим като дойде утре-други ден :), колко е жица.

Пробвах и с регионите ама все тая...естествено всичко това се случва при изкл. AirMax, вкл. ли го и се опитам да се свържа като клиент към някое от устройствата - срива цялата мрежа...голям пинг/загуба на пакети/няма връзка. Дръпна ли щепсела и до 10s всичко се оправя.

п.с. жалко ако си работи само с "неговите"  и др. AirMax продукти

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Собственик

Всички безжични у-ва в station режим маскират  ип-та след тях с МАК адреса на у-вото. Такъв е стандарта, не случайно station интерфейс не може да се бриджва.

Решението е WDS .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Всички безжични у-ва в station режим маскират  ип-та след тях с МАК адреса на у-вото. Такъв е стандарта, не случайно station интерфейс не може да се бриджва.

Решението е WDS .

Интересното е, че като го пусна station WDS спира нета. Да не би да имам аз някаква грешка?!Отсреща е AP Bridge.  Да не би там да е проблема?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.