Jump to content
  • 0

Микротик+SNMP+MRTG


Lacho

Въпрос

Здравейте отново колеги.

Знаете ли как става или по точно какво да напиша в mrtg.cfg за да мога да си гледам на отдалечен комютър със мртг нивата на сигнала трафика натовареноста на процесора и всички останали работи който се сещате. Намерих доста инфо в google, но уви всеки път като пробвам се спирам до някакви грешки....SNMP can`t get info... no infooo и някакви такива.

Мисля че всички advanced, който имат желание да дадат инфо, което мисля че ще е полезно на доста хора :)

И на мен :)

Tnx

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

7 отговори на този въпрос

Recommended Posts

  • 0
  • Собственик

Здравейте отново колеги.

Знаете ли как става или по точно какво да напиша в mrtg.cfg за да мога да си гледам на отдалечен комютър със мртг нивата на сигнала трафика натовареноста на процесора и всички останали работи който се сещате. Намерих доста инфо в google, но уви всеки път като пробвам се спирам до някакви грешки....SNMP can`t get info... no infooo и някакви такива.

Мисля че всички advanced, който имат желание да дадат инфо, което мисля че ще е полезно на доста хора :)

И на мен :)

Tnx

Защо не си пуснеш едно дуде с http server върши същата работа е верно трябва го пуснеш на ( Windows боза ) но върши работа иначе колегата сс7 може ти помогне тои се занимава сега с cacti

Разликата между английските ,руските и българските форуми:

в английския форум задаваш въпрос, отговарят

в руския задваш въпрос ,отговарят ти и на свой ред те питат нещо

в българския форум, като зададеш въпрос всички започват да ти обясняват колко си прост

Недей да спориш с глупака. Първо ще те приравни до неговото ниво, после ще те бие с опита си.

-------------------

Когато фактите говорят и боговете мълчат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

имам си сървъри :) и аз му се мъча на cacti-to :)

Идеята е MIKROTIK+SNMP-HTTPSERVER+MRTG

и да си седиииш и с кеф да си гледаш всички графики :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Здравейте отново колеги.

Знаете ли как става или по точно какво да напиша в mrtg.cfg за да мога да си гледам на отдалечен комютър със мртг нивата на сигнала трафика натовареноста на процесора и всички останали работи който се сещате. Намерих доста инфо в google, но уви всеки път като пробвам се спирам до някакви грешки....SNMP can`t get info... no infooo и някакви такива.

Мисля че всички advanced, който имат желание да дадат инфо, което мисля че ще е полезно на доста хора :)

И на мен :)

Tnx

Къде си бе бейби :) ползвай радиус , имам за 50 еуро брат се купува. Супер е и даже не ползваш qtree ако ти се занимава и с класове, графика си има през радиуса ;)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

темата не е актуална от 2008г

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Професоре (botevgrad.biz) поздрав за теб брато http://vbox7.com/play:19e623af

Мерси , хванах намека http://www.dmasoftlab.com/cont/home нали требе да се зачопля , че да стане рекламата. Що се отнася до съдържанието на песента и поздрава за мен ..... да се връща друже, да се връща :) , както винаги с чудесен афинитет към стилното музикално звучене на "истинските бг музиканти" ....

Велине ! Браво за форума , приятел. Много му се радвам , адски полезен ми е лично на мен. Прости ми че се закачам с моя любим съученик (колега) Лъчи, ама нали си го обичам , какво да го правя ?

Enjoe ...

www.scs-bg.com

Редактирано от botevgrad.biz
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.