Jump to content

Ubiquiti Още нови продукти на пазара


PcTuninG™

Recommended Posts

Значи дистанцията е 6 км ти на каква дистанция смяташ да пускаш ? Ще постна някой снимка да видиш какво показва реално прекара 20 мб с аирмакс...

Аз възнамерявам да направя линк на 10 км, но не разбрах точно каква скорост си постигнал и дали си доволен. За 20 - мегабайта в секунда ли имаш предвид. На тестовете, които си дал Tx/Rx Rate ти е 117/117 Mbps при сила на сигнала -71 dBm. Но колко dBm ти е мощността на излъчване. Ако може да пуснеш пак тестове след префлашване и един пинг ще сме благодарни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи дистанцията е 6 км ти на каква дистанция смяташ да пускаш ? Ще постна някой снимка да видиш какво показва реално прекара 20 мб с аирмакс  без него е боза не съм префлашнал нищо карам си с тази който дойдоха. Утре ще се мъча да насоча още антените и ще пиша какво е станало

С тези 20MHz и този сигнал от -71db не очаквай добри резултати.  Слагай му последната версия на фърмуера - вече има RC която работи добре и в която най после са отстранили проблема с дупликирането на броудкаст пакетите в WDS режим. Тествам версията вече 2 дни - работи стабилно и вози доволно трафик.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най - накрая пуснахме линка, дистанция около 5к, при пуснати 10 торента с по 50 конекции всеки, и дърпане на няколко папки с файлове по 0,5 мегабайта, 100 мегабитовата карта на лаптопа ми се натоварваше средно около 72-75 мегабита, линията е нагласена само от едната страна, от другата сложихме антената на око и се чудя дали изобщо има смисъл от донагласяне.

moz-screenshot.png

post-370-130900727011_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За теб по - скоро си намери канал с чисто CCQ при мен е 100% направи ми впечатление че на по - висока ч-та около 5.8 гиги сигнала е по - слаб с 4-5 dBm. иначе на вградения тест при симетричен трафик ми показва доста добри резултати. Бая зашумяват ефира тия добичета, та се наложи да сменям ч-те да не пречат на микротика.

Скролни снимката на дясно и ще видиш че е пуснат airmaxa. Не се наложи да го изключвам, макар че на ръка бях въвел 5 км аск-а ми се сетна автоматично като за 4 км. И за първи път виждам пинг по wi-fi на моменти <1 ms . Спирам да хваля нанотата да не ги урочасам, дано работят дълго и безпроблемно.

post-370-130900727015_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега тука от този Булсатком няма канали  :-\ боза от всякъде  :) Най интересно стана като ми отказа главния линк явно от зашумяване . ти колега на какво разстояние си сложил антените  , че моите са на 30 40 см една от друга  :)

468x60_free.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробва ли всички канали от 5.2 до 5.8 ? все пак 600mhz и навсякъде да е еднакво. Писах че на по ниска ч-та дава малко по - силен сигнал. Сменяш региона ама първо на клиента после на акцес пойнта и тестваш.  Наното е 6 метра над микротика но до наното имам още 2 радиа на 5 гиги и засега заспа работата и не си пречат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То има ама макса е MCS7 нагоре не виждам да поддържа, т.е на практика ще държи 2-ти по - ниски скорости от бриджа. И да не отварям нова тема, предстои ми да купя още 6 броя нанобриджове иска ми се да ги взема от чужбина ( ще спестя над 300 лв а 300 лв са си пари на тая криза).  Идеята е да се комбинираме при възможност повече колеги и съответно по - голяма поръчка ( правят отстъпка ) и транспорта ще ни излезе доста малко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

352 лв ми излезнаха 2 броя. Пишете ми лично за 6 броя каква ще е цената. Тогава говорих с вашите хора и ми казаха че няма как да е по - малка цената дори и за един вид количество.

58 евро е бройката в гърция, смятам го 120 лв това за 1 брой. Взимам 6 броя цената идва 720 лв, цената при вас за 6 броя е над 1000 лв. Дори ако ида с личния си автомобил до гърция хем да си направя разходка хем да си напазаря и ще спестя поне 200 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече излязоха и новите Nanobridge M2 и M5. UBNT пишат, че от 4 до 6 седмици ще ги има при дистрибуторите. У нас не знам дали ще ги има в този период.

усилване на антената 18dBi, честота 2.4GHz - 400mm антена - Nanobridge M2

усилване на антената 22dBi честота 5GHz - 300mm  антена - старият Nanobridge M5, който в момента се продава и у нас

усилване на антената 25dBi честота 5GHz - 400mm антена - новият  Nanobridge M5 (NBM5-25), който ще очакваме да се появи и у нас

Подробности тук http://www.ubnt.com/nanobridge

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.