Jump to content

Малко помощ и съвети относно един ADSL


Recommended Posts

И аз търся малко помощ. За спорта се хванах да си "удължавам" ВиФи сигнала и за сега без успех.

Пирели 123 -WDS

Пирели 4100- WDS

TP Link 5210- WDS,Repeater,universal repeater и др. май.

Идеята е модел 4100 на който ми е АДСЛ-а да е основен, а един от другите изброени да е безжичен повторител/удължител на сигнала. Почетох малко каквото намерих по темата и стигнах до тук: активирах WDS в двете устройства, спирам DHCP на второто устройство, и в крайна сметка след второто устройство нямам нет ). Мисля че има още нещо което ми се губи.

Редактирано от dtmf
  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи на второто по веригата - Pirelli A124G (WDS) имаш Интернет, а на TP-Link 5210 (WDS?) вече не, така ли ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, идеята е да ползвам само 2 устройства. Основното е пирели 4100, а "удължителят" да е пирели 123 или тп линк 5210. Още след второто устройство не получавам нет. Доколкото прочетох трябвало да се зададат статични IP адреси на устройствата след удължителя ( в случая ще са 2-та ми GSM-a) , но не ми е ясно тези статични IP-ta в удължителя или в крайните устройства (телефони) трябва да се зададат. Рових из гугъл и не намерих тема някой да е успял да подкара 2 устройства чрез WDS и с конкретни настройки.

Ще се радвам ако подкарам TP Link и като repeater , което май пак си е безжичен удължител на сигнала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте така по темата .Лаптоп сони вайо последен модел с убунту вързвам се към моята мрежа моя акаунт е без лимити, опитах се да сваля филм к*р с по малко от MB откачих след няколко часа тренировки и проверки забелязах че лаптопа (незнам по каква пречина е сетнал картата вифи на 1МБ ) след ръчно оправяне на проблема WIFI-то което е на N стандард показа че може да изпълни своета мисия.И аз като теб сканирах кво ли не но проблема е бил в компа ми .Надявам се да ти помогне това ,ако не натеб то поне на някой друг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай така:

главния си е по подразбиране но радиото му е с пуснат WDS

следващия му е изключен DHCP сървъра и радиото му е с WDS за да се свърже с първия

Кажи резултата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам но може би сега когато чета пак поста ти .Имам един въпрос пробва ли да смениш захранванията.Може би няма достатъчно мощност и от там да имаш проблем.Случвало ми се е .

  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай така:

главния си е по подразбиране но радиото му е с пуснат WDS

следващия му е изключен DHCP сървъра и радиото му е с WDS за да се свърже с първия

Кажи резултата.

Заработи на universal repeater (без WDS) с пирели 4100, обаче когато е на кеф. Пуснах нова тема тук:

Редактирано от dtmf
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.