Jump to content

проблемно трасе


kmeta

Recommended Posts

Имам линк PTP. Точка А и Б са почти идентичини - 60см антени параболи, 2м кабел, единичен облъчвател, RB433AH, XR5, еднакви адаптери, големи алуминиеви кутии. Ефира е чист за канала, който ползвам. Това трасе не е натоварено - няма клиенти на него. Работеше около година безупречно. Но от известно време дава ядове. Когато няма трафик картинката е следната ( фиг.1 ).

Точка А e brdge, точка Б е station wds. Когато натоваря трасето пада Tx CCQ на точка Б. фиг. 2 и 3 са от точка Б.

Въпроса ми е къде да търся проблема. Кабел, пигтейл или картата е заминала? Все едно картата работи еднопосочно.

post-22-130900725678_thumb.jpg

post-22-130900725681_thumb.jpg

post-22-130900725687_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

на картинката е супер .. какъв е проблема ?

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер е само в едната посока (send). Имах аналогичен проблем на ПЦ с две радио карти. Едната карта се кънектва 54М, но като пусна трафик през нея и пада на 24М. Проблема се оказа калпава дънна платка на ПЦ-то (Asrock 865GZ).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

искаш да кажеш, че дънната платка ти влияе на скороста с коятоще работи линка при трафик?? Според мен единствения вариант за такова нещо е ако машината не е конфигурирана правилно и има дублирани IRQ-та, аз имам на няколко места Asrock и съм нямал проблеми с тях.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Велине тествай 2.9.27 на 845G, 865G и 945G и те уверявам, че ще получиш фрапиращо различни резултати. Виж при 3.22 вече този проблем се наблюдава в много по-малко случаи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

2.9.27 няма смисъл да я тествам където и да е :) отдавна е неизползваема

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.