Jump to content

Лош линк "незнайно" защо ....


novak2

Recommended Posts

Здравейте, имам следния проблем и не знам как да го разреша - връзка т.А - т.Б. На т.А имам Alix 2d2 с СМ9 и 90 см чиния на пасат, на т.Б имам РС с МТ и СМ9 с антена 27дб. Линка е на около 27км, но не мога да дигна повече от 4-5мбпс, а сигнала е -88db. Сменям канал - все тая стойност. От т.Б сканирам и намирам на т.А друго устройство(е... на друг канал), на което антената е на 180 градуса спрямо моята посока и на това радио сигнала е -90db, т.е излиза че в моето устройство нещо не е както трябва, а антените са настроени точно. Ако някой може да даде идея .........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

тоя линк работил ли е до сега, какъв е сигнала и в двете посоки ? провери къде си включил пигтейлите на картите?

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако това ,,антена 27дб'' е грид-на това разтояние недей и да очакваш нещо по-добро като сигнал от тези -88

Иначе-както каза Шеки-почвай да въртиш пигтейли и облъчватели-там някаде е заровено кучето(освен ако не си объркал изходите на картата) :)

Родих се мокър, гладен и гол.Посрещнаха ме с бой, студ и изкуствена храна...От тогава всичко става все по зле...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами той си работи от 6-7 месеца, но досега не е бил натоварван. Трябвало ми е 2-3 мбпс. Забравих да спомена че захранването на аликса е 12 волта 2 амп и разстояние от адаптера до борда 6 м. Да не му е малко? А иначе ненасочена антена към т.Б да я открива на -90дб а насочена 90 см на 88?! Значи антената според мен не е толкова "зле". За това не схващам къде е проблема. Проверих местата на кабелите - на вярното място са. Ама че проблем - а т.А е на кула и точно сега е доста труден достъпа до нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така както го описваш-ясно е,че проблемацията е в т.А

Ако преди нивата на сигнала са били добри-остава ти само пигтейл,вода или конденз в облъчвателя или вода в муфите на пигтейлите

Избирай си  :)

Определено според мен не е захранването на Аликса обаче

Родих се мокър, гладен и гол.Посрещнаха ме с бой, студ и изкуствена храна...От тогава всичко става все по зле...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

факта че с Радио1 намираш други АП-та(предполагам чак на отсрещната страна) говори, че радио1 е наред, търси проблема отсреща, по всичко личи, че вероятно имаш завъртяна чиния или не добре настроена. Ако беше прочел в раздела за вифи и смятал с формулите щеше да видиш, че с това оборудване трябва да имаш сигнал поне -70. Имаш работа действай!

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И само да добавя то може да не е от това но тия 6 метра с какъв кабел са до аликса? Ако е с много малко сечение ще има пад на напрежение, а от 12В на долу мисля, че никак не е желателно да се пада... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за отговорите и предложенията, мисля че проблема ще се окаже пигтейла. Не съм още 100% сигурен, но мнооого искам да е само това. Ще сложа и едно ново захранване 18V за всеки случай. Още веднъж благодаря на всички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте, значи смених пигтейла и сигнала от 88-89db, стана на 81. Но по-надолу не иска да падне. Смениьх и захранването на 15В/3.4А. За сега резултата е доста плачевен. Сменях и каналите, но особенна промяна няма.

Дали да не сменя и другата антена - не съм сигурен дали ще помогне. Някой да се е сблъсквал с подобна гадост?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

толкова ли е трудно да пробваш едно по едно нещата ?

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е трудно, но не искам на "сляпо" да го правя. Достъпа до устройствата е доста затруднен и не мога толкова лесно да ходя до тях. Проверих почти всичко и оства само да съм объркал фокусното разстояние или да не съм монтирал правилно облъчвателя http://sat.bg/communicational/index.php?main_page=popup_image&pID=63. Само да попитам ако някой е ползвал такъв - фокуса къде се пада отпред (или вляво) както е дадена снимката или вдясно(отзад). Само май това не съм вече сигурен дали е така.

Това е мнението на novak-a просто преди малко коментирах с него и цитирам неговите думи. А то излезе че са мои.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бялата капачка трябва да гледа към чинията, ако си го сложил наопаки, нормално е да вади такъв лош сигнал. Защото самия облъчвател мисля че е с услилване 8-9 дби. А при такова разтояние мисля че няма и как да се закачи...

Wireless is more temperamental & variable than a woman’s mood! ;)
"no matter how hard you try, you just can NOT please everyone"

"където глупостта е образец-там разума е безумие.."Гьоте

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ме разбрахте - ясно че бялата капачка трябва да гледа към чинията, но фокуса трябва да е точно в бялата капачка, а не в другия край, където е буксата нали?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да

Не ме разбрахте - ясно че бялата капачка трябва да гледа към чинията, но фокуса трябва да е точно в бялата капачка, а не в другия край, където е буксата нали?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.