Jump to content
  • 0

Едно питане


johnpenev

Въпрос

Здравейте, нов съм в тази сфера и имам няколко въпроса.

Когато имаш много АР в една сграда и те имат един и същ SSID трябва ли да са на различни канали или трябва да са на еди и същ?

Как се настройват микротиците при следният примерен линк:

internet -->lan1-->bridge1-->wlan1  ----> wlan21-->bridge-->wlan22 --->wlan3

lan1 и wlan1 - са на един микротик, wlan21 и wlan22 - ца на втори микротик и wlan3  е на трети като дистанцията между тях е около 15км.?

Правилна ли е тази схема или не се прави така?

Малко дълго стана но дано сте ме разбрали

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

7 отговори на този въпрос

Recommended Posts

  • 0

За микротика нещо неможах да ти схвана идеята май мн ми се спи.. А за ап тата е желателно да са на максимално раздалечени канали от себе си и от другите наоколо доколкото е възможно..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Отностно микротиците заданието е да се свържат две села отдалечени на 30км но са без пряка видимост помежду си и затова има и междинна точка на 15км. Първият микротик е в едното село - през единият лан порт взима интернет а през антена на 5GHz излъчва към междинната точка /тя само трябва да препредава сигнала, на нея има две антени съответно насочени всяка към едно от селата/ и накрая препредаваният сигнал от междинната точка се приема от антена във второто село  и се разпространява по абонати чрез лан.

Та въпросът ми беше по каква схема се настройват микротиците в двете села и този на междинната точка?

А отностно АР - дали станциите да са настроени като АР на един и същи канал за да може клиента като се движи в обекта да остава свързан независимо къде се намира или сама SSID-то да е едно а каналите да са различни.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

втората точка най-добре трябва да бриджнеш картите

АП-тата трябва да са със еднакво SSID и на различни канали, ако са близко АПтата трябва да са /по възможност/ на 1,6 11канал,

ако по-нататък имаш други АП-та и примерно е отдалечено от АП-то на 1канал можеш да повтаряш, целата е на едно място максимално малко АП-та на един и същи канал да имаш

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Желателно е антените да не се виждат смисъл от едното село и другот помежду си и ако е възможно и тея които са 2 те на междинната точка пак да не се виждат независимо че са гръб една към друга примерно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ами затова написах ако може..Попринцип избягвам да монтирам повече от една антена на една стойка :) Но всеки си има виждане.. ::)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.