Jump to content

От каде да намяря ?


RudY-ElectriC

Recommended Posts

Здравейте

От каде може да се намери радио прозрачна пласмаса такава която се ползва за кутии на облъчватели корпуси на антени и др.

и по какво се различава външно  от другата 

…Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарни...те. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо… К. Иречек,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще е слагаш на пътя на сигнала имай едно наум поне :) . Не всяка пластмаса ( материя ) дори да е не-метал е подходяща за тази цел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще е слагаш на пътя на сигнала имай едно наум поне :) . Не всяка пластмаса ( материя ) дори да е не-метал е подходяща за тази цел.

Идеята ми е да вкарам USB WLAN донгъл в такава кутиика вув фокуса на  един параболичен рефлектор и по тоя начин да го изолирам от дъжд и сняг 

не е за про цели

Имено заради това питам

някаде бях чел че имало такава пласмаса с минимални загуби

ама каква е и от каде да нямеря нямам си ни най малка представа даже

…Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарни...те. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо… К. Иречек,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи най-евтиния приемник за сателитна телевизия и в него монтирай USB то :) Е цената е малко по солена така но пък изглежда добре и си сигорен ... все пак там минават 5 пъти по-големи честоти!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи най-евтиния приемник за сателитна телевизия и в него монтирай USB то :) Е цената е малко по солена така но пък изглежда добре и си сигорен ... все пак там минават 5 пъти по-големи честоти!

Имаш право не бях се сещал за този вариант 

благодаря за идеята 

…Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарни...те. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо… К. Иречек,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хах .... не чакай конкретен отговор на въпроса си. причините са ясни. за 2.4 не съм сигурен, но на 5Gh  PVC тръба за канализация ... на 1.2мк не оказва влияние на сигнала. така че .... в пробата му е майката. дерзай и се похвали какво си направил :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 2,4ГХц - вземаш различни видове "пластмаси" с еднаква площ, и ги въртиш една по една в микровълновата.

Която загрява най-малко е твоят материал.

Щом загрява, значи поглъща.

Която е "радиопрозрачна" на 2,4 няма да се загрее, вероятно няма да намериш такава, така че търси коя стопля най-слабо.

Mikrotik & Ubiquiti Networks Distributor.

Antennas Manufacturer.

Online Sales of Wireless Equipment.

Wireless Services & Solutions.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за предложението 

на мен ми трябва за облъчватели 

вероятно ще пробвам с готови кутии 

…Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарни...те. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо… К. Иречек,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.