Jump to content
  • 0

Кой от двата варианта е по добър ??!?


jordan_ruse

Кой е по удачния вариант  

6 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Въпрос

Здравейте. Имам няколко машини под ръка и трябва да избера най бързата измеждо тях. Спрях се на 2 варианта но чесно казано незнам кой е по напред. Става въпрос за :

1 - дъно : Asus Tusl2-c ; I815EP chipset + Cpu PIII 1266Mhz ; 512Kb L2 kesh ; 133Mhz FSB + 256MB SD-RAM Sunc.

2 - Дъно : Dell PowerEdge 2400 + 2 броя процесори на 733Mhz ; 256kb L2 kesh ; 133Mhz SFB + 256Mb Sd-RAM буферирана

Ще се ползва версия 3.20. ще има 3 mPCI карти който ще работят в AP bridge режим. Максималния трансфер ще е около 50мегабита. Вдигнат единствено ПППОЕ сървър. Конекций .... колкото се може повече /когато умре процесора ще му мисля/. Торентите не ме притесняват ..... много рядко ще се ползват.

та .... ще помоля да споделите опит и мнение. Благодаря.

http://img254.imageshack.us/img254/3685/hpim2960.jpg

http://img258.imageshack.us/img258/1143/hpim3029.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4 отговори на този въпрос

Recommended Posts

  • 0
  • Администратор

без пробем се рутират 70 мегабита на амд К6/2@450 по лан

но в случая туалатина ме по блазни

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

ще вкарам още пояснения за да се добие представа. Както споменах вече ... торентите не са проблем. Работата  е там че ще има доста /според мен за тая техника/ регистрирани потребители, както по лан, така и по трите Wifi-та .

Ще разясня от къде ми идват опасенията.С RB433AH с една конекция към него през лановете минават 98мегабита и процесора е на 70% /интернет трафик от теглещ се торент/. Същата постановка но с 1 mPCI карта през която минават 25мегабита .... а другите пак минават през лан-а ... процесора е на 100%. Малко след това същия борд се ползваше в малко по различен случей. Нет идваше от една mPCI карта. имаше още 2 карти ... едната трасе, другата хотспот на 2.4Г. Процесора стоеше на 20-25 винаги. Удряше 100% когато през "источника" на нет-а минеха 40-45мегабита без значение на къде ... . Искам да заменя точно тоя борд.

Чесно казано и мен туалатинката ми допада повече, но пък за сметка на честотата от другата страна имам 2 процесора който също са на 133шина и буферирана РАМ и все пак е сървър ...... и чесно казано ... незнам. За съжаление няма как да се базикам с мястото където ще работи една от машините и ... искам като сложа някоя от тях да не я пипам .... колкото се може по дълго време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Сложи и двета паралелно да се товарят ако може. Едната за връзките с кабел, другата за Wireless, или подобно разпределяне.

Ако вече си ги вкарал в действие може да се похвалиш , да покажеш CPU графиката, графиките на интерфейсите и така да се кефим на графики и да знаем колко натоварване държат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.