Jump to content

С какво терминирате оптиката от към лан мрежата ви?


Recommended Posts

С какво терминирате оптиката от към страната на лан мрежата.

тъпа медия + тъп суич

тъпа медия + умен суич

суич със сфп

други комбинации

Гледам има евтино решение на тп-линк TP-Link TL-SL2210WEB със сфп http://www.enicomp.com/shopping/product.php?p=35408

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 55
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • Велин

    7

  • ANDONOV

    7

  • gbdesign

    7

  • ¤ DJ69 ¤ (ツ) ¤

    6

Гледам има евтино решение на тп-линк TP-Link TL-SL2210WEB със сфп http://www.enicomp.com/shopping/product.php?p=35408

Това само недей!!!  :) шъ ти отрови живота!

Ей това го бива доста - ползваме го на практика от доста време, на доста точки при нас:

http://videomaxavs.com/bg/store/Scripts/prodView_short.asp?idProduct=88888

но е двойно по-скъпичко от избрания от теб тп-линк

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъпа медия + (мало)умен суич тип неомонтана. Просто, ефтинко, надеждно.

За SL2210WEB за разлика от колегата, мога да кажа само хубави неща. Имам няколко на няколко точки отпреди 3 години поне. Всичките са със SFP-та мушнати, по 5-6 VLAN-a. Откакто са конфигурирани и сложени, не са пипани (нито рестартирани, само когато спира тока).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вече със ZyXEL ES-2108-G. Смарт суичовете на TP-Link са с ограничени възможности и имат склонност към забиване...особено ако им ползваш УЕБ интерфейса. Добри впечатления имам и от ES-2310C и GS-2108C на Видеомакс. Ползвам ги където трябва да се продължи с оптика, заради двата SFP порта. Медия конвертор, според мен е удачно да се ползват само при връзки от типа FTTH.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

................... Добри впечатления имам и от ES-2310C и GS-2108C на Видеомакс. Ползвам ги където трябва да се продължи с оптика, заради двата SFP порта. .......................

По този начин като мине през него и продължи на някъде оптиката.... Как е положението с трансферите все пак влакното което идва първо в първия суйч е най-натоварено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мрежата ми е много силно сигментирана на L2 и няма никаква опасност от претоварване. На практика зад такъв суич никъде няма повече от 50 клиента. А това с "натовареното" влакно ме развесели :);D:o Мрежовата топология ми е изцяло по стандартите FTTN и FTTC, като нодовете са със смарт суичове а натам монтански. Скоро мисля да атакуваме и FTTB.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До  към 300 мегабита трафик и примерно 200 клиента зад суича нямаш грижи. За по-голямо натоварване не бих се доверил на комутатор за 300-400 лв. Много еважно суича да ти е правилно настроен според топологията на мрежата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

най - евтиното решение :) медиа и тъп суич

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно българския пазар е ограничен от към техника. При мен също преоблавадат Rubytech-овете на видеомакс и от самото начало имаме 7-8 от споменатите ТП-Линкове. След тях съответно неомонтански изпълнения.

п.с. модела при мен е TL-SG3109

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mедия с 2p суич + 2 суича max 10-15 клиента(има оптичи точки и с 1-2 клиента) , топология на мрежата ~ FTTB(до 2 суича от медията,само къщи са е има и 1 ЖБ :)

11145913831369541781263691926WFCGEclHH0Roc0S45TSS.PNG

"Само две неща са безкрайни - вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен." Алберт Айнщайн

"...една мрежа е толкова добра колкото нейните създатели..." безспорен факт !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много се радвам че темата пожъна такъв интерес и споделихте толкова много впечатления.

Аз развива оптична мрежа във слабонаселена зона с къщи. Търся по-евтино решение и за това гледах въпросния тп-линк. Имам няколко ES-2310C и съм доволен но цената е двойна а рядко зад едно такова имам повече от 10-15 човека и рядко надвишава 100мб. Където влизам в блок слагам едни деллове , колегата Миле до скоро продаваше във форума от тях 2хсфп + 24 етернет. Бих слагал от тях в кутиите но са сравнително голями за уличните кутии по стълбовете.

Ще се радвам MIPSus  да сподели по конкретни страдания с тп-линка.

Това също е с прималива цена RP-G0802LB http://mostbg1.com/most/Item.aspx?itemid=34589

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много се радвам че темата пожъна такъв интерес и споделихте толкова много впечатления.

Аз развива оптична мрежа във слабонаселена зона с къщи. Търся по-евтино решение и за това гледах въпросния тп-линк. Имам няколко ES-2310C и съм доволен но цената е двойна а рядко зад едно такова имам повече от 10-15 човека и рядко надвишава 100мб. Където влизам в блок слагам едни деллове , колегата Миле до скоро продаваше във форума от тях 2хсфп + 24 етернет. Бих слагал от тях в кутиите но са сравнително голями за уличните кутии по стълбовете.

Ще се радвам MIPSus  да сподели по конкретни страдания с тп-линка.

Това също е с прималива цена RP-G0802LB http://mostbg1.com/most/Item.aspx?itemid=34589

Не само цената му е примамлива ако го сравнявам с TP LINK a i Rubitata работи много по добре от тях. Не знам обаче за 10-15 клиенти що се изхвърляш да купуваш тези модели по - добре карай с неомонтанските след оптиката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

определено ако не ти е критично ползвай монтански суич , може да го конфигнеш да не се виждат само портовете и тва е..

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що не слагате от тия в блоковете ? [table][tr]  [td]TL-SG3109[/td]  [td]9-port  Pure-Gigabit Managed Switch, 8 10/100/1000M RJ45 ports, 1 SFP expansion slots  supporting MiniGBIC modules, Port Mirror/Trunking, Port/Tag-based VLAN,  Spanning Tree, 802.1X, IGMP Snooping, Console, Telnet, Web-based and SNMP  management[/td][/tr][/table]

I FEEL THE NEED THE NEED FOR SPEED

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.