Jump to content

Mikrotik Cube 60 pro ac отзиви


master

Recommended Posts

Здравейте, някой ползва ли тези играчки. Доста време стояха в офиса и днес решихме да ги сложим на терен най-после. Линка е 1.2км и замениха два PB5AC Iso които мъкнеха 300-330МБ без забележки. Микротиците се свързаха на 2.5г рейт и прекарват гигабит с клиентите зад тях. Но бекъп-а на 5ГХз изкарва около 30-40мб като нивото му е -69дБ което лично за мен е безполезно.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Аз на 900 метра не мога да свържа Wire Dish, тия "кубчета" 1.2км/2.5г ми звучи фантастика  ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 14.08.2022 г. at 10:25, samyil написа:

Аз на 900 метра не мога да свържа Wire Dish, тия "кубчета" 1.2км/2.5г ми звучи фантастика  ...

Много са пипкави за насочване - буквално има макс сигнал - малко в страни (едвам закача), още малко - разкача се :)
Ползвай най-високата честота (в конзолата може да сложиш една идея над онази в winbox) - дава още някой децибел.
На 1100 м nRAY се закача добре на -55 - 2,3Gbps.



 

 

На 14.08.2022 г. at 13:59, master написа:

На 600м диша е 2.3 80% , а кубчетата 2.5 80%

На 1.2км

Пробвали ли сте ги над 2,4км (както пише на сайта) - интересно е колко могат понеже са на база "802.11 ay" стандарта (уж с за по-големи дистанции)?

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Над 1.2км не сме. Спазвам по горната "формула". При тези честоти проблемите с дъжда са сериозни и трябва повече запас. За над 2-3км af60lr но и там според мен до 5-6км.

Като каза пипкави, първия път близо час докато го изцедя, не е като 5гхз да я завъртиш на око и като погледнеш телефона да се окаже, че е на макс.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор
[admin@60Glink2] > interface w60g monitor wlan60-1 
             connected: yes
             frequency: 64800
        remote-address: 24:18:1D:92:0C:52
                tx-mcs: 8
           tx-phy-rate: 2.3Gbps
                signal: 80
                  rssi: -60
             tx-sector: 42
        tx-sector-info: left 0.6 degrees, up 0.6 degrees
              distance: 778.7m

Очаквах повече като разстояние от LHG 60G, повече от 900 метра е риск, сега чакам да завали  ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Убикуити отново убиха рибата в графа 60GHz - вчера гледах новата им продуктова линия (все още не са в продажба всичките неща - излизат 1 по 1) - става дума за серията Wave. В сторе сайтовете им няма директен линк, но с google може да се намерят някои от тях :)

Наличния в момента AF60-LR - е съвместим с тях (след update на firmware).
Най-сетне да видя логика в някои у-ва (SFP портове на у-ва на 60GHz + PtMP (каквото търсих скоро, в друга тема на форума), както и разстояния от 5 до 8 км, на скорости от 1Gbps до 6Gbps).

Ето едно клипче, предполагам ще е много интересно и за други колеги:
Клип

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ги гледах но ако са с цпу като AF60 LR няма да има особен смисъл от него.

 

В другата тема бях пускал линк.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

AF60 LR е с 256MB RAM, Quad-Core ARM Cortex A7 (не пише на колко), уж може да влачи 1,8Gbps
Wave Long-Range е с 512MB RAM, Dual ARM® Cortex®-A53 cores at 1GHz, уж може да влачи 2Gbps
Wave AP е с 512MB RAM, Quad ARM® Cortex®-A53 cores at 1.4GHz, уж може да влачи 5.4 Gbps

 

В случая, АП-то е определящо (особено при повече закачени клиенти).
Не мога да намеря данни за Wave PRO - но щом има SFP и може да носи 5,4Gbps - вероятно е с хардуер-а на AP-то, но с по-голяма антена.

Отделно внимание заслужава: airFiber 60 XR
- 1GB RAM, Quad-Core ARM® Cortex® A53 at 1.4 GHz, пак има SFP+, разстояние 15+ km, може да обединяван два канала за пренос на 6Gbps (channel bonding)!

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, ама колко пакета в секунда? Защото има табличка където тези неща бяха описани и пак не я намирам. Там се вижда грозната истина.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не изглежда зле (за по-новите модели няма инфо, но AF60 са 1 милион (уж)):
Линк

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз това което гледах за лр определено не бе 1милион а няколко стотин хиляди. Което ме потресе. Сега остава въпроса на кое да се вярва след като пройзводителя не казва колко са?

p.s. намерих го 606656390_UBIQUITIAIRFIBER60GHZLONGRANGERADIO1.8GBPSTHROUGHPUT.thumb.jpg.3a93f3af67327c77ef48a1f94b755564.jpg

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.