Jump to content
  • 0

hEX RB750Gr3 проблем след ресет


Стефан

Въпрос

Здравейте, имам нужда от вашата помощ за hEX RB750Gr3.

Имам следния проблем:

Рутера работи дълго време с една конфигурация, наложи се да правя промени и реших, че е по-просто да започна "на чисто".

Направих ресет (натиснато ключе при включване на захранването и изчакване да започне да мигa USR, след това освобождаване на ключето)

След ресета hEX RB750Gr3 не ми дава адрес (по DHCP) на нито един от портовете.

Интернетския порт си взима адрес (когато го включа към друг рутер), но като не мога да взема адрес зад рутера си, не мога да стигна до конфигурацията....

Пробвах и сетнах статично IP от мрежата 192.168.88.0/24, но и така компютъра не вижда гейтуея/рутера на 192.168.88.1

Помагайте - как да "съживя" този RB750Gr3? Къде греша?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

13 отговори на този въпрос

Recommended Posts

  • 0

Благодаря! Свърза се по мак с winbox!

Нямам опит с Микротик, за това попитах... И получих правилният отговор!  

Въобще не съм наясно как се свърза, при условие, че не съм в мрежата и нямам IP и гейтуей...

Но се свърза... 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор
Преди 17 часа, Стефан написа:

Благодаря! Свърза се по мак с winbox!

Нямам опит с Микротик, за това попитах... И получих правилният отговор!  

Въобще не съм наясно как се свърза, при условие, че не съм в мрежата и нямам IP и гейтуей...

Но се свърза... 

 

Протокола CDP всъщност е разработка на Cisco когато MikroTik дори не е съществувал, е сега вече трябва да ти стане ясно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор
Преди 4 часа, samyil написа:

Протокола CDP всъщност е разработка на Cisco когато MikroTik дори не е съществувал, е сега вече трябва да ти стане ясно :)

Естествено CDP - Cisco Discovery Protocol при микротик е MNDP - MikroTik Neighbor Discovery protocol.

Интересно как се конфигурират отдалечено Cisco устройства, ако загубиш по някаква причина L3 свързаност и няма кой да те закачи на "конзолка"?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор
Преди 2 часа, JohnTRIVOLTA написа:

Интересно как се конфигурират отдалечено Cisco устройства, ако загубиш по някаква причина L3 свързаност и няма кой да те закачи на "конзолка"?

Локално, инак за съпорт взимат трицифрена сума на час,
и немогат се справят с неща които с микротика стават за секунди.
Правил съм разходка 450км заради един такъв дриско хинди майстор,
който имаше 2 дриско рутера скачени на принципа на VRRP с отделни доставчици
и не можел да си достъпи единия, ни отвън ни отвътре.

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор
Отговорено (Редактирано)
Преди 1 час, 111111 написа:

Локално, инак за съпорт взимат трицифрена сума на час,
и немогат се справят с неща които с микротика стават за секунди.
Правил съм разходка 450км заради един такъв дриско хинди майстор,
който имаше 2 дриско рутера скачени на принципа на VRRP с отделни доставчици
и не можел да си достъпи единия, ни отвън ни отвътре.

Питаш ли ме, че втора седмица с едни поляци се разправям, които не могат да сетнат правилно политиките в една АСА с IKE2 ?! ... Как да сетнат, като чуха от мен за първи път за ролите в протокола - инициатор и риспондер :)

Редактирано от JohnTRIVOLTA
  • Хаха 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Господа, супер сте!

Като програмист рядко ми се налага да "пипам" във вашата област, и то на любителско ниво.

Имам обща култура по темата, но "мрежарството" си е отделен клон на знаенето и моженето...

Жокера "попитай знаещите" помага в по-завъртяните случаи и всеки път научавам нещо ново!

Редактирано от Стефан
  • Харесай 3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

За да не ме хулите много ще кажа за цената си Микротика не може да бъде бит ,но Cisco си е марка .Само да повторя написаното когато е имало CDP микротика не ги е имало . Ще допълня че оборудването на долюбваните ни телекоми бе именно Cisco сега е Nokia--Бившите  рутери на  Alkatel . Микротик се развива и това е добре но старите хора казвад има много фурни хляб да изеде преди да стане нещо сериозно . 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор
Преди 13 часа, niki5 написа:

За да не ме хулите много ще кажа за цената си Микротика не може да бъде бит ,но Cisco си е марка .Само да повторя написаното когато е имало CDP микротика не ги е имало . Ще допълня че оборудването на долюбваните ни телекоми бе именно Cisco сега е Nokia--Бившите  рутери на  Alkatel . Микротик се развива и това е добре но старите хора казвад има много фурни хляб да изеде преди да стане нещо сериозно . 

 

Не се изказвай така категорично, дрско имат 4-5 неща които са открили, останалото са прилапали при закупуване на по малки фирми с по-добри от техните технологии.

Примери като Meraki, за да стане дриско "клауд" и AP-тата да му станат практични без контролер, преди това по подразбиране нищо не можеше да се закачи за техните творения.

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ами по коректен пример щеше да е Линнксиса ,как ги купиха изчерпаха и одново продадоха ,но нейсе . Неразбрах какво не се е закачало на техните устройства ,но мераки не мисля че са нещо Уаууууу ,. Просто купени и доразвити защото трябва да се развива портфолиото . Изтината за WiFi e Cisco И Aruba ... меракито се появява тук там ама никой разумен не го иска . На трето място е Rukus  и на четвърто Ubiqiti . Всичко това като се вземат предвид много фактори . Просто една малка проста аритметика Колко има персонал на един от етажите на Cisco-тага в България и колко е персонала на Микротик . Да развивасе харесва ми ,но ще минат години . 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор
преди 33 минути, niki5 написа:

Ами по коректен пример щеше да е Линнксиса ,как ги купиха изчерпаха и одново продадоха ,но нейсе . Неразбрах какво не се е закачало на техните устройства ,но мераки не мисля че са нещо Уаууууу ,. Просто купени и доразвити защото трябва да се развива портфолиото . Изтината за WiFi e Cisco И Aruba ... меракито се появява тук там ама никой разумен не го иска . На трето място е Rukus  и на четвърто Ubiqiti . Всичко това като се вземат предвид много фактори . Просто една малка проста аритметика Колко има персонал на един от етажите на Cisco-тага в България и колко е персонала на Микротик . Да развивасе харесва ми ,но ще минат години . 

Aruba е на НР дриско няма връзка с тях, но от друга страна доста фирми изхвърлят дриско и полза на Aruba.

 

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Не ми се иска да разводняваме темата , ще кажа че с конкретния rb 750 Gr 3 съм за домашен рутер и то с доста сериозна конфигурация като за домашен рутер . Държи се прекрасно след като го уморих и съживих с нет инстал . За Аруба ще кажа че са страхотни железа , направихме един страхотен проект с тях и като цяло доста доволно се държаха . Конфигурираха се доста идентично като Cisco-тата  (това за суичовете) .Имат един минус който им ограничава приложението не потдържат MPLS .  За WiFi ще кажа че като сигнал се държаха по добре от Cisco . Но пак казвам въпреки че имат трески за дялане , Микротика си ми е любим :) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.