Jump to content

Нашествие на IPTV


Evgeni-DP

Recommended Posts

  • Администратор
На 3.01.2022 г. at 13:35, baibradar написа:

Кои е този оператор с 40 мегабита за HD канал? Обикновено са около 10-12 мегабита.

Гледал е пика на трансфер на чънк затова му е е излязла такава скорост.

ябълка+ кара 4К HDR на 8 мегабита не че има какво да се гледа там.

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Рядко са тези с един приемник, обикновенно са 3, спалнята, кухнята и хола, някой и с четвърти детска стая. Като се сумира трафика до 50 Mbits е съвсем реално да се докарат (на пример у нас Сталкера си ги завърта 🙄)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От две седмици имам драма с клиент който си е гледал еона  с приложение на смарт тв. в гр.Бургас към виваком. Идва у наше село с тв-то и еон не върви. Шерва нет през смартфона (виваком) свързва телевизора чрез wifi  и еон тръгва. След 3 дена разправии му искат  5лв.на месец  за това, че е на различен  доставчик от виваком. Клиента плаща и еон тръгва.

 

 

  

 

 

Редактирано от ефект
  • Хаха 1

няма начин да няма начин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, ефект написа:

От две седмици имам драма с клиент който си е гледал еона  с приложение на смарт тв. в гр.Бургас към виваком. Идва у наше село с тв-то и еон не върви. Шерва нет през смартфона (виваком) свързва телевизора чрез wifi  и еон тръгва. След 3 дена разправии му искат  5лв.на месец  за това, че е на различен  доставчик от виваком. Клиента плаща и еон тръгва.

 

 

  

 

 

Tия избиват рибата, много са нагли! Ами да им вземаме и ние по 5лв. щот ни въртят трафик.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор
Преди 10 часа, ефект написа:

От две седмици имам драма с клиент който си е гледал еона  с приложение на смарт тв. в гр.Бургас към виваком. Идва у наше село с тв-то и еон не върви. Шерва нет през смартфона (виваком) свързва телевизора чрез wifi  и еон тръгва. След 3 дена разправии му искат  5лв.на месец  за това, че е на различен  доставчик от виваком. Клиента плаща и еон тръгва.

 

 

  

 

 

Трябва да им се казва на такива клиенти в прав текст:

"Услугата  е на доставчик и работи само в неговата мрежа"

 

Върнете се в началото на темата,

този сценарий за задкулисна миграция на клиенти го писахме там.

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Работа на едно ISP е да осигури свързаност на физическото или юридическото лице, срещу ххх лв на месец и сключен договор и определени условия вписани в него.

За какво ще е ползва услугата си е изцяло работа на потребителя.
Дали ще гледа 10 iptv доставчика или  1 или нито един, не мисля че това е работа на ISP да следи, филтрира или да се оплаква.

Крайно НЕ сериозно е това!

Редактирано от sairos
  • Харесай 1
  • Благодаря 1

Операционни система за рутери и  суичове : Linux и FreeBSD.
OpenWRT - Open Wireless Router.
Всичко останало е просто търговско наименование.

Mikroshit.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно за това ще се променят общите условия!

Сериозно ли е от "тяхна" страна да вземат по 5чка от клиента защото не бил в тяхната мрежа?

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, master написа:

Точно за това ще се променят общите условия!

Сериозно ли е от "тяхна" страна да вземат по 5чка от клиента защото не бил в тяхната мрежа?

Кой ги взима тези 5лв и на базата на какво ги взима ?

Операционни система за рутери и  суичове : Linux и FreeBSD.
OpenWRT - Open Wireless Router.
Всичко останало е просто търговско наименование.

Mikroshit.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега малко по-горе го е описал. Аз си мислех, че един клиент като ми сподели нещо не е разбрал правилно или е някакво изключение.

Също не мисля, че е правилно ние да наливаме десетки хиляди допълнително в мрежите за да посрещнем чуждия трафик и накрая не само никой не ни плаща, то дори няма усмивка по радиото ами те вземат от клиента пари за себе си. Е това е мега сбъркано!

  • Харесай 1
  • Благодаря 2

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От това което прочетох по горе става ясно че  не ISP-то му иска допълнително въпросните 5 лв, а iptv доставчика.
Ако имат такива скрити условия въпросният iptv доставчик към своите клиенти има КЗП за тази работа.
Аз ползвам от 12 години iptv сменил съм на 10 доставчика, защо нямам такива проблеми.

Операционни система за рутери и  суичове : Linux и FreeBSD.
OpenWRT - Open Wireless Router.
Всичко останало е просто търговско наименование.

Mikroshit.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eдва ли има скрити условия, най-вероятно е написано в общите условия но кой го е чел е една друга тема. Ако се вземат такива такси от потребителя е редно някакъв процент да не казвам цялата да отива в доставчика през която мрежа минава трафика.

Вие може да ползвате от 12г. такива услуги и да няма проблеми но в последните месеци - година ползвателите на такъв тип услуга се увеличиха значително или казано просто нещата взеха да излизат извън контрол.

Редактирано от master

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мене лично тези 5 лв са си живо ощетяване.

iptv-то ще стане както Bulstcom на всяка тераса преди години. За жалост е неизбежно, но и това ще отмине.

Операционни система за рутери и  суичове : Linux и FreeBSD.
OpenWRT - Open Wireless Router.
Всичко останало е просто търговско наименование.

Mikroshit.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами те си знаят, но каквото и да става ние няма да влачим чужди трафици за спорта. Който не му харесва има избор и няма нищо на сила.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор
На 6.01.2022 г. at 8:19, sairos написа:

От това което прочетох по горе става ясно че  не ISP-то му иска допълнително въпросните 5 лв, а iptv доставчика.
Ако имат такива скрити условия въпросният iptv доставчик към своите клиенти има КЗП за тази работа.
Аз ползвам от 12 години iptv сменил съм на 10 доставчика, защо нямам такива проблеми.

Чел си но не си разбрал.
ЕОН демек ВАйВАйКом са му искали пари да проработи услугата при външния доставчик на интернет.

 

 

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 58 минути, 111111 написа:

Чел си но не си разбрал.
ЕОН демек ВАйВАйКом са му искали пари да проработи услугата при външния доставчик на интернет.

 

 


Никъде в общите условия НЕ се споменава допълнителна такса при външен доставчик на интернет.


Прикачвам ocr файл на img pdf от сайта им за да може да търсите

Тъй че продължавам да твърдя че това или е лъжа или са скрити условия за които в такъв случай трябва да се обръщат хората към КЗП!

 

Редактирано от sairos

Операционни система за рутери и  суичове : Linux и FreeBSD.
OpenWRT - Open Wireless Router.
Всичко останало е просто търговско наименование.

Mikroshit.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.