Jump to content

Нашествие на IPTV


Evgeni-DP

Recommended Posts

  • Администратор

Не, не е тъпо,глупаво е.

Потребителя си плаща за достъп до глобалната мрежа и нейните услуги.Работата на доставчика е да осигурява свързаността .Нетфликс, HBO GO, YouTube не позлват вашата мрежа,те предоставят съдържанието,ползват я потребителите ви.

 

Use since

OpenBSD 3.x

FreeBSD 4.x

Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x

Аз съм фен на OpenWRT.

 

Горчивината от лошото качество остава дълго след като е преминало удоволствието от ниската цена.

_____________________________

___|____|____|____|____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|_ Удряй _|____|____|__

_|____|___ главата ___|____|____

___|____|_ си тук!! |____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|____|____|____|____|__

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 17.11.2021 г. at 18:01, kokaracha написа:

Специално на вайвайком хд каналите са 3-5 мб/с,така че няма драма.

Еон-а си дърпа 12.5 мегабита на хд каналите. 

 

Булсата бяха пионери в свободното пускане на иптв, което за сметка на това и до днес не работи нормално. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор
Преди 11 часа, kokaracha написа:

Не, не е тъпо,глупаво е.

Потребителя си плаща за достъп до глобалната мрежа и нейните услуги.Работата на доставчика е да осигурява свързаността .Нетфликс, HBO GO, YouTube не позлват вашата мрежа,те предоставят съдържанието,ползват я потребителите ви.

 

Я да проследим таз логика:

1. Конкурент пуска ИПТВ в твоята мрежа
    Ти плащаш за повече трафик, без да дигаш цените и да получава доход за това.
    Т.е. си ощетен.

    той добива добро реноме на твой гръб.
2. Конкурента иска да ти привлече клиентите

    дигат изкуствено битреита или намаляват качеството по регионален признак,

или елементарно пускат на приемника реклама да минат на неговата мрежа при идеално звучащи условия.

 

Нека да разграничим услуги които печелят от услугата си нетфликс, хбо, тубата,

и такива които са на монополисти булшитком, айедна и вайвайком и подмолно събират клиентска маса.

  • Благодаря 1
Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доставчици които ограничават възможностите на потребителите си (iptv или каквото ще да е) е въпрос на време да си загубят потребителите. Не бих наложил ограничения на клиент за това че иска да си ползва услугата както той е решил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор
Преди 8 часа, yHuKyM написа:

Доставчици които ограничават възможностите на потребителите си (iptv или каквото ще да е) е въпрос на време да си загубят потребителите. Не бих наложил ограничения на клиент за това че иска да си ползва услугата както той е решил.

И когато доставчика на IPTV услугата ти е директен конкурент, дори на терен и каже:

"На тея клиенти в моята мрежа ексклузивни канали, а на външните не." 

с колко клиента ще останеш, като си ги оставил да им свикнат с услугата?

 

Разбирам монополиста да каже на ти един рестриимър и 30-40% от цената на услугата IPTV,

Ама шанса е да ти кажат някаква смешна сума за мрежата и бегай от тука вовеки.

  • Харесай 1
Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Няма такъв филм,просто неможеш да си директен конкурент на такъв доставчик.

Можеш да конкурираш със покритие по села и паланки или по порт/скорост/влакно и до там.Това е положението,гледайте на запад и сравнявайте.

 

 

 

Use since

OpenBSD 3.x

FreeBSD 4.x

Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x

Аз съм фен на OpenWRT.

 

Горчивината от лошото качество остава дълго след като е преминало удоволствието от ниската цена.

_____________________________

___|____|____|____|____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|_ Удряй _|____|____|__

_|____|___ главата ___|____|____

___|____|_ си тук!! |____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|____|____|____|____|__

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Няма как да ограничиш услуги от сорта на youtube, Netflix, HBO GO и т.н. Както съм написал по-горе - направиш ли го, "с единия крак си в гроба". Много скоро телевизия няма да има и въпросните платформи ще "дърпат клиенти". Така че,  аз съветвам колегите да инвестират и да доизграждат интернетските си мрежи. Телевизията скоро ще е отживелица. Тогава контент провайдърите ще плащат на интернет провайдърите да им излъчват съдържанието, както е редно (според мен).

Редактирано от Inkas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 21.11.2021 г. at 20:46, kokaracha написа:

Няма такъв филм,просто неможеш да си директен конкурент на такъв доставчик.

Можеш да конкурираш със покритие по села и паланки или по порт/скорост/влакно и до там.Това е положението,гледайте на запад и сравнявайте.

Вече има достатъчно добре развити wireless технологии, където спокойно можеш да "хвърлиш" голям трафик на огромни разстояния. Отделно, има добре развити CDN технологии, да не споменаваме, че вече голяма част от видео контентите са на "adaptive bitrate".

преди 54 минути, master написа:

Но пак ще караме трафиците на конкуренцията която всякак се мъчи да ни затрие. Пуста му алчност!

Да, за съжаление е така, но всяко нещо си има НАЧАЛО и КРАЙ. В момента, в който настъпи края, ще "търкаляш" само трафик, а няма да се налага да плащат права и "ще ти се връзва сметката". Едно е да търкаляш само трафик, друго е да търкаляш трафик и отделно да плащаш права.

Редактирано от Inkas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ние трябва да получаваме "такса", че им пренасяме трафика и им се гледат каналите респективно те печелят от рекламите. Не съм убеден но се съмнявам в другите държави да е такъв абсурд!

  • Благодаря 1

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор
Преди 10 часа, Inkas написа:

Здравейте,

Няма как да ограничиш услуги от сорта на youtube, Netflix, HBO GO и т.н. Както съм написал по-горе - направиш ли го, "с единия крак си в гроба". Много скоро телевизия няма да има и въпросните платформи ще "дърпат клиенти". Така че,  аз съветвам колегите да инвестират и да доизграждат интернетските си мрежи. Телевизията скоро ще е отживелица. Тогава контент провайдърите ще плащат на интернет провайдърите да им излъчват съдържанието, както е редно (според мен).

То в такъв случай да изпълниме мечтата на монополистите, 10-20 мегабита за 50€.

Монополистите и в момента са в нарушение на плащането към телевизиите,

като дублират акаунтите на клиентите разрешавайки "на няколко устройства без допълнителни такси".

Или работят на дъмпинг? Съмнявам се.

  • Харесай 1
Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А може би е дошло времето ценообразуването на интернет таксите да е като при тока т.е. такса пренос+% към НАП+производители на енергия (респективно интернет съдържание). Или може би да се таксува според изразходвания трафик на принципа колкото повече изразходваш толкова повече плащаш. Аз лично съм говорил с клиенти дали са съгласни да се таксува според обема на изразходвания трафик и болшинството (около 75 %) го одобряват с уговорката всеки да вижда (проверява) в даден момент изразходвания от него трафик/лв.  Всичките клиенти с които съм разговарял са ми давали идеята да се сложи минимум и максимум при плащания например 5 лв. минимум и 50 лв. максимум.  Няма логика този, който ползва например само 2 IoT устройства да плаща еднаква таксa с този, който гледа IPTV цял месец. Това е мое лично мнение и не обвързвам никого с него, защото в крайна сметка всеки сам си решава как да си направи ценообразуването.

Редактирано от msboy
допълване
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Msboy, много си прав. Всичко се покачва, а нета не. На нас ни скочиха наемите, тока, консумативите, горовото.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 13 часа, msboy написа:

А може би е дошло времето ценообразуването на интернет таксите да е като при тока т.е. такса пренос+% към НАП+производители на енергия (респективно интернет съдържание). Или може би да се таксува според изразходвания трафик на принципа колкото повече изразходваш толкова повече плащаш. Аз лично съм говорил с клиенти дали са съгласни да се таксува според обема на изразходвания трафик и болшинството (около 75 %) го одобряват с уговорката всеки да вижда (проверява) в даден момент изразходвания от него трафик/лв.  Всичките клиенти с които съм разговарял са ми давали идеята да се сложи минимум и максимум при плащания например 5 лв. минимум и 50 лв. максимум.  Няма логика този, който ползва например само 2 IoT устройства да плаща еднаква таксa с този, който гледа IPTV цял месец. Това е мое лично мнение и не обвързвам никого с него, защото в крайна сметка всеки сам си решава как да си направи ценообразуването.

Чудесно! Защо не го въведеш? За ценообразуването съм съгласен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 9 часа, Inkas написа:

Чудесно! Защо не го въведеш? За ценообразуването съм съгласен.

Въведен е преди година при 30 клиента експериментално с тяхно съгласие и знание.

Редактирано от msboy
допълване
  • Харесай 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.