Jump to content
  • 0

мрежа за гости на Access Point - bridge mode


mihal

Въпрос

Привет . Не ми тръгва интернета на мрежата за гости, която създавам по инструкции в интернет. Предполагам че някакви настройки и на рутера трябва да направя да се навърже с виртуалната мрежа. Но не мога да намеря обяснение в гугъл.

Конфигурацията ми е Виваком>hEX PoE - RB960PGS(рутер)>RBwAPG-5HacD2HnD(бридге моде)

Гледал съм оттук, и отдруги места където пак същото обясняват, но в моя случай не става:

https://www.prado.lt/how-to-setup-mikrotik-guest-wifi-network

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 отговори на този въпрос

Recommended Posts

  • 0
  • Администратор
Преди 8 часа, mihal написа:

Привет . Не ми тръгва интернета на мрежата за гости, която създавам по инструкции в интернет. Предполагам че някакви настройки и на рутера трябва да направя да се навърже с виртуалната мрежа. Но не мога да намеря обяснение в гугъл.

Конфигурацията ми е Виваком>hEX PoE - RB960PGS(рутер)>RBwAPG-5HacD2HnD(бридге моде)

Гледал съм оттук, и отдруги места където пак същото обясняват, но в моя случай не става:

https://www.prado.lt/how-to-setup-mikrotik-guest-wifi-network

Трябва да се знае и на двете устройства, какво е конфигурирано за да ти се помогне ! Принципно са няккоко стъпки:

1. На HEXa се добавя вилан върху локалният бридж. Този вилан се добавя в интерфейс лист "lan". Назначава му се после адрес IP адрес, DHCP. Добавя се новата мрежа за сорс нат , ако не е с глобално правило. Добавясе дроп правило с ин и аут интерфейс лост "lan"!

2. На АПто се добавя  вилана като се назначава със същият таг пак на съществуващият бридж . Добавят се виртуални радиа за двете честоти със съответните пароли. Накрая се добавя втори бридж, който ще е за гостите , като в него се вкарват интерфейсите вилан и двете виртуални радиа! По желание може да се добави и IP адрес на него бридж от гост мрежата , ако е нужно!

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.