Jump to content

Питане за EoIP тунел


Recommended Posts

Здравейте, имам следното неудобство в момента 

със тунел между Б2 и Бибиком

Реални ай пита - ОК 

Скорост - ОК 

Но, при DHCP промяна на един от адресите и всичко отива някъде другаде. Та в графите 

Локал 

Ремоте 

Как може да стане динамично опресняване на адресацията? ми е въпроса 

image.png.463e95fd4141a5664700826cbe43f00d.png

image.png

I never saw a wild thing sorry for itself . A small bird will drop frozen dead from a bough wit hour ever having felt sorry for itself.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Собственик

IP > Cloud 
image.png

След което вместо IP слагаш DNS Name дето имаш от микротик-а и работи, имам такова нещо вече повече от година

 

Също ако ти е само за телевизия то имам и един линк дето аз го карам първо с PPTP и след това EOIP с вътрешните ти адреси. Като се закачи PPTP Client-a и тунела ти светва веднага

image.png

 

image.png

image.png

Разликата между английските ,руските и българските форуми:

в английския форум задаваш въпрос, отговарят

в руския задваш въпрос ,отговарят ти и на свой ред те питат нещо

в българския форум, като зададеш въпрос всички започват да ти обясняват колко си прост

Недей да спориш с глупака. Първо ще те приравни до неговото ниво, после ще те бие с опита си.

-------------------

Когато фактите говорят и боговете мълчат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И още - ако можеш, избягвай EoIP. Колкото и да ти е бърза връзката, по-добре GRE с рутриране, главно заради поведението на Windows-ите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Собственик
преди 2 минути, yHuKyM написа:

И още - ако можеш, избягвай EoIP. Колкото и да ти е бърза връзката, по-добре GRE с рутриране, главно заради поведението на Windows-ите.

Мисля, че го ползва за IPTV, там само това работи :)

Разликата между английските ,руските и българските форуми:

в английския форум задаваш въпрос, отговарят

в руския задваш въпрос ,отговарят ти и на свой ред те питат нещо

в българския форум, като зададеш въпрос всички започват да ти обясняват колко си прост

Недей да спориш с глупака. Първо ще те приравни до неговото ниво, после ще те бие с опита си.

-------------------

Когато фактите говорят и боговете мълчат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За EoIP тунела, нищо не нося освен ТВ, но това със Cloud dns на микротика е чудесно нещо. Обаче когато пействам тътърътъ.майнет.нет и се генерира айпито, а от странана на бибиком на 2-3 седмици я тока спре или тъщата дръпне адаптера все независещи положения. Та въпроса ми е, мога ли да си улесня животеца, и това динамично айпи на този hEX да се нашива, като за хора който са скарани с програмирането. 😉 

I never saw a wild thing sorry for itself . A small bird will drop frozen dead from a bough wit hour ever having felt sorry for itself.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор
Преди 8 часа, psyx0 написа:

За EoIP тунела, нищо не нося освен ТВ, но това със Cloud dns на микротика е чудесно нещо. Обаче когато пействам тътърътъ.майнет.нет и се генерира айпито, а от странана на бибиком на 2-3 седмици я тока спре или тъщата дръпне адаптера все независещи положения. Та въпроса ми е, мога ли да си улесня животеца, и това динамично айпи на този hEX да се нашива, като за хора който са скарани с програмирането. 😉 

Обнови си версията и ще си остава ДНС записа

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, колега. rOS 6.48.2 толкова ли е стара за да не се случват нещата. Поне при мен след като пусна b85b09йййй.sn.mynetname.net в таба на локалния адрес с аплай си отива на IP адрес, и при промяна от DHCP-то и всичко приключва. За отсрещната машина записа си е точен. Да не имаш в предвид че бъркам с локалния адрес, трябва да е вътрешната ми мрежа. 

I never saw a wild thing sorry for itself . A small bird will drop frozen dead from a bough wit hour ever having felt sorry for itself.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор
Преди 5 часа, psyx0 написа:

Здравей, колега. rOS 6.48.2 толкова ли е стара за да не се случват нещата. Поне при мен след като пусна b85b09йййй.sn.mynetname.net в таба на локалния адрес с аплай си отива на IP адрес, и при промяна от DHCP-то и всичко приключва. За отсрещната машина записа си е точен. Да не имаш в предвид че бъркам с локалния адрес, трябва да е вътрешната ми мрежа. 

Както ти казаха вече вдигни си един pptp с локални адреси на връзката през която ще караш този EoIP и драмата да свършва !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Та на въпроса ми, неволята има решение. 

:global "EoIPTunnel" "EoIP-1.Vivacom"
:global "EoIPRemote" "xxl.sn.mynetname.net"
:global "EoIPLocal" "llx.sn.mynetname.net"
:global "EoIPRemoteIP" [:resolve $"EoIPRemote"]
:global "EoIPLocalIP" [:resolve $"EoIPLocal"]
:global "EoIPConnectTo" [/interface eoip get $EoIPTunnel remote-address]
:global "EoIPConnectFrom" [/interface eoip get $EoIPTunnel local-address]
:if ($EoIPRemoteIP != $EoIPConnectTo) do={:log info "****** Updating EoIP Tunnel - Remote end for $EoIPTunnel"

/interface eoip set $"EoIPTunnel" remote-address=$"EoIPRemoteIP"}

:if ($EoIPRemoteIP = $EoIPConnectTo) do={:log info "**** No Update necessary for EoIP Tunnel - Remote End $EoIPTunnel"}
:if ($EoIPLocalIP != $EoIPConnectFrom) do={:log info "****** Updating EoIP Tunnel - Local End for $EoIPTunnel"}

/interface eoip set $"EoIPTunnel" local-address=$"EoIPLocalIP"}

:if ($EoIPLocalIP = $EoIPConnectFrom) do={:log info "**** No Update necessary for EoIP Tunnel - Local End $EoIPTunnel"}

/system scheduler
add interval=60m name=EoIP-1.Vivacom on-event=EoIP-1.Vivacom policy=\
ftp,reboot,read,write,policy,test,password,sniff,sensitive start-date=\
jan/01/1970 start-time=00:00:01

Дано помогне на някой със същия проблем

  • Харесай 1

I never saw a wild thing sorry for itself . A small bird will drop frozen dead from a bough wit hour ever having felt sorry for itself.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.