Jump to content

BDCOM onu не пуска пинг до pico ip модули

Recommended Posts

• Administrator

Преди известно време ми се случи такъв казус , закачих един ип модул на неомонтана Пико ИП заедно с няколко клиента на едно ону , връзка до клиентите имаше но до модула не(и се върнах на  медиа конвертор за да работи). Друго което ми се случи , прехвърляме клиенти от лан на пон , клиента си има рутер тп линк , (не помня модела но мога да проверя) рутера има възможност и за адсл и стандартен Ван порт , до този момент е работил но като се сложи зад ону, спира да се вижда и да пуска нет. До сега са ми попадали два такива рутера и двата на тп линк единия човека си го беше донесъл от Англия и беше даже с 2,4 и 5 гхц , та за да не го хвъля сложи една сапунерка преди него за да му тръгне нета. Идея си нямам какво не им харесва на онутата.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Пробвай да промениш MAC адреса на устройството (рутера) зад ОНУ-то, ако е невалиден.  Другия вариант е ъпдейт на фърм-а на рутера до последна версия.

Имал съм и няколко  случая да не пропускат невалиден MAC адрес (седмия бит на първия байт на може да е 1 в двоичен формат).