Jump to content

Захват на оптичен кабел на по дълги въздушни трасета


Recommended Posts

Здравейте,
разпъваме въздушно оптични кабели (без носещо въже) между индустриални сгради, намиращи се на 50-60 метра една от друга (няма диреци).

Какви закрепвания ползвате при вас за подобни места?
Преди време съм виждал захват с нещо подобно на многожилна тел, увита около изолацията, но не мога да намеря за момента (също така имам съмнения, въпреки голямата контактна площ, че при усилие ще се нарани изолацията на кабела).
До сега сме слагали по два последователни обтегачи (но контактната им площ е по-малка с кабела - т.е. или могат да изпуснат или да наранят кабела).

Благодаря предварително.

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това е 

op_m.jpg

GYXTC8Y

"Само две неща са безкрайни - вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен." Алберт Айнщайн

"...една мрежа е толкова добра колкото нейните създатели..." безспорен факт !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6bb0-DSC02761-0-2-550x550h.jpg

викат им "рибка", има ги в Екском по 2лв. (КОД:31135) 

48ца кръгъл кабел през 60 метра не мърда години

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.vak-02.com/bg/продукти  Погледни тук има това което си споменал дето се усуква ,ако кабела не е с носещо . Има всякакви модели опавачи . Взимал съм за опъване на 144 кръгла ваздушна . 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите.
Ще си направим тестова установка в наш обект с някаква тежест на кабела (с различни захвати) :)

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.