Jump to content

NVR Hikvision не работи с рутер Tp-Link Archer AX50


Bulgaran

Recommended Posts

Здравейте, сблъсках се с проблем който така и не можах да реша.


Ползвам NVR HIKVISION от 3 години като преди това работеше  с TP LINK ARCHER C7 v.2 , с активирано DMZ, без никакви проблеми.
Реших да сменя AC rрутера  с AX такъв като избрах пак TP Link AX 50, настроих го със същите настройки като C7, след стартирането му камерите се виждат с IVMS 4500 - 3-4 минути след което изписва че няма връзка с тях.Пак рестартираш, виждат се пак 3-4 минути и пак изчезват.
Какво ли не мъчих, да ги подкарам през IVMS 4500 не стана, само през HIK Connect успях да ги пусна с този AX 50.

Смених вчера за момент рутера с един стар Tp Link 7400 и всичко си заработи без грешка.
Та съвета ми е избягвайте го засега този модел рутер, може би след време ще получи някой ъпдейт и ще го оправят но засега го замених с друг модел.

Редактирано от Bulgaran
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползва ли virtual server настройките вместо DMZ

DMZ не препоръчвам да се ползва.
ще нахапеш доста вируси и проблеми

най добре смени и порт 8000 с друг

Редактирано от px1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опитай да зададеш в IVMS настройките на камерата DNS 8.8.8.8
При мен така се оправи, че от онзи ден ми изчезна камерата без да съм пипал нищо и това намерих като решение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно ...

Ако не си се оправил ,ъпгрейд на фърмуера  ! Ако не стане търсиш някъде нат буст и го спираш и всичко тръгва вече 2 пъти с различни арчери ми се случва ...
За това послушах колега от форума вземам MERCUSYS ac12g работи като ах10 -ката горе долу има повече покритие , и на всичкото  отгоре не забива като арчера !

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.