Jump to content

Какви 5/8 порт. Гигабит суйчове ползвате по магистралите


¤ DJ69 ¤ (ツ) ¤

Recommended Posts

Мисля, че скоро няма да започне да се използват масово при това приложение (покрив/стълб).

На пазара се появиха разни платки таквизи, но те имат своите проблеми.

GMII е доста по-чувствителен към влиянията на средата от MII.

Затихването зависи от честотата. Загубите са по-големи при висока честота, а тя в случая е 125MHz (при 25 за  MII). В ситуацията със стълбовете, то те ще трябва да са по-начестичко ако ме разбираш.

Същото зависи и от температурата. Денонощните и сезонните колебания ще вкарат значително повече проблеми, отколкото при сегашните описани от теб "магистрали" на 100 мб.

Пропускам допълнителните неща, като обратни загуби, "crosstalk" между каналите, диференциално закъснение (разсъгласуване) и пр.

Много широко подценяван факт е т.нар. "Диференциален импеданс", който трябва да е в рамките на 100 ома (+/- 15%), но реално разминаване с 5 ома на границата довежда до съкрушителни резултати за поддръжката и върховни постижения за качеството на услугата.

Същият зависи от:

- Качеството на кабела.

- Качеството на поставянето на окачването

- Качеството на накрайника

- Качеството на конектора

- Дизайна на пистите до магнета

- Качество на магнета

- Използваният материал за платката. Широко използваният FR-4 в "чина мада цвичес" не арбайтен за GMII

Като сложиш чертата се оказва, че ще излезе твърде скъпо да сложиш на подобна "магистрала" 1000 мб суич, защото цената му няма да е атрактивна за подобно приложение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз напоследък се оглеждам за нещо такова тъй като трафиците постоянно растат но все пак искам да има 1 или 2 SFP porta 1gb и примерно 8 100мбитови. Гледам има едни рапотеци по 140лв

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Таralej много си прав спор няма. При мен обаче са ~30 метра от суйч към суйч.Просто ми беше интересно към кой марки се орентирате. Koko аз такъв търся също и то да е с 2 гигабита /sfp та. От networks-bg казаха, че този 16 портов за който бях ги питал и се е предлагал на сайта им, щели да пускат такъв с гигабит 1-2 порта което е супер но не се знае кога.. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

това тук дали си заслужава парите http://buy.advantech.eu/Ethernet-Networking/Ethernet-Switches/model-EKI-2725-AE.htm

  • Provides 5 or 8 Gigabit Ethernet ports with Auto MDI/MDI-X
  • Supports 10/100/1000Mbps Auto Negotiation
  • Supports jumbo frame transmission up to 9kbytes
  • Supports 4,000 VDC Ethernet ESD protection
  • Provides surge (EFT) protection 3,000 VDC for power line
  • Provides Slim size, DIN-rail with IP30 metal mechanism
  • Supports Redundant 12 ~ 48 VDC power input and P-Fail Relay
  • Provides broadcast storm protection

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

както казва Миле кеф цена няма ;) ако не искаш на някой да не му спира нета напраи го като хората ;D верно доста пари си е , просто ми беше интересно как вървят суичовете с вградена защита пък било то и по - глупави :)

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно ...

Моето офицално мнение по въпроса е че зависи от конкретния случай. Хвани два суича и ги сложи на кабела, който имаш. Разбира се се подразбира че имаш система за мониторинг и fail-over, като backup линка може да 10Mbit, (стига да има QoS и стига да реагираш бързо за основния).

Чрез проверка, мониторинг - ще видиш ако нещо не е наред късно вечер или по обяд, сутрин и т.н. атмосферни условия ???

След нормалните проби, скоито сме свикнали ще стане ясно кабелите които се използват с коио суичове вървят на какви разстояния.

Да предположим че има загуба на фреймове - трябва да се провери дали от това крайния резултат е по-лош от 100Mbit, понеже може и да не е по-лош...

Neomontana вече имат 5 port GigE платка...

GigE има прекалено много преимущества. Заслужава си да сменяш кабели, plug-ове, трасета, стълбове, локации, за да преминеш на Gig.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно ...

Попадна ми за супер смешна цена един 8порт тъп линк gigabit. Тия дни ако има време ще го тествам.. Доста тежи и ще пусна скоро и снимки в съответната тема за такива неща :( .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.