Jump to content
  • 0

Достъп до локален компютър от външна мрежа - пренасочване на порт?


bvborisov

Въпрос

Здравейте,

Ще бъда много благодарен, ако ме насочите как да се справя със следната задача:

Необходимо е да направя настройки, които да позволят да се достъпва компютър в локална мрежа от външни такива. Изключително "бос" съм в тази насока. Опитвам се да помогна на приятелка в нужда. Изчетох доста, опитах да направя някакви на стройки в рутера и локалната машина, която трябва да се достъпи, но без успех.

Можете ли да ме насочите към материали, където е описано стъпка по стъпка какво трябва да направя, за да създам този достъп?

Към момента разреших достъп чрез Microsoft Remote Desctop. В рутера се опитах да пренасоча порт 1723 (поне така четох в една статия) и да извърша настройки на клиент и сървър, но за съжаление не успях да се справя. 

Предизвикателство 1: Да извърша самите настройки на вътрешната мрежа (пренасочване на порт, достъп и т.н. - ако е това)

Предизвикателство 2: Да осигуря достъп без значение, че IP е динамично. По този въпрос разгледах опции като noip. Отново не съм твърде наясно. Знам, че ако се закупи домейн също може да бъде направен някъде запис, за да може да се прескочи проблема с динамичното IP, но н съм убеден.

 

Предварително се извинявам, ако вече има подобна тема и не съм успял да я открия. Леко съм отчаян - вече часове наред търся информация, чета, опитвам и не става и не става.

P.S. Ако има някакъв друг по-лесен и добър вариант съм окей - дори и да се наложи да се закупят някакви инструменти и т.н. 

 

Благодря Ви.

Бъдете здрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5 отговори на този въпрос

Recommended Posts

  • 0
  • Администратор

RDP е на :3389

https://wiki.mikrotik.com/wiki/Manual:IP/Firewall/NAT#Port_mapping.2Fforwarding

 

noip и други подобни ddns не са ти нужни имаш си безплатен такъв клиент в менюто

IP/Cloud

 

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор
  • Харесай 2

Use since

OpenBSD 3.x

FreeBSD 4.x

Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x

Аз съм фен на OpenWRT.

 

Горчивината от лошото качество остава дълго след като е преминало удоволствието от ниската цена.

_____________________________

___|____|____|____|____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|_ Удряй _|____|____|__

_|____|___ главата ___|____|____

___|____|_ си тук!! |____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|____|____|____|____|__

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
1 hour ago, JohnTRIVOLTA said:

https://anydesk.com/

Ако подобни програми не са решение на задачата, то най добре е да се запусне на рутера някакъв ВПН /PPtP или L2tP ipsec/. Този ВПН ще ви изнася адрес от локалната мрежа така че да имате достъп до компютрите в нея !

Добро утро, JohnTRIVOLTA.
Точно това се опитвам да подкарам - PPtP връзка (както и доколкото разбрах “вграден” vpn в Windows посредством тази технология). В една от статиите четох, че стандартния порт за това е 1713, но никъде другаде не открих информация.

Опитах да пренасоча въпросния порт към вътрешното IP, но без успех.

относно noip и подобни - търсих информация, защото спед смяна на динамичното IP (рестарт на рутера или др), как ще бъде осъществена връзката (ако въобще я подкарам по този начин)?

Поздрави,

Благовест

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Рутера ти е Микротик нали ? . Какво точно визираш като казваш динамично IP на рутера т.е. има или няма публично IP?. По принцип за да ти работи порт1723 трябва и GRE (IP protocol 47) да ти е пренасочен.  Но най-лесния вариант ти го е казал JohnTRIVOLTA  с https://anydesk.com/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор
Преди 10 часа, bvborisov написа:

Добро утро, JohnTRIVOLTA.
Точно това се опитвам да подкарам - PPtP връзка (както и доколкото разбрах “вграден” vpn в Windows посредством тази технология). В една от статиите четох, че стандартния порт за това е 1713, но никъде другаде не открих информация.

Опитах да пренасоча въпросния порт към вътрешното IP, но без успех.

относно noip и подобни - търсих информация, защото спед смяна на динамичното IP (рестарт на рутера или др), как ще бъде осъществена връзката (ако въобще я подкарам по този начин)?

Поздрави,

Благовест

Свържете се с мен на лични и да свършим работата на бързо !

 

https://anydesk.com/

Ако подобни програми не са решение на задачата, то най добре е да се запусне на рутера някакъв ВПН /PPtP или L2tP ipsec/. Този ВПН ще ви изнася адрес от локалната мрежа така че да имате достъп до компютрите в нея !

  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.