Jump to content

Подходящи AP за къща 400м2 (Стенен монтаж или стоящи)

Recommended Posts

master

https://www.senetic.bg/product/RBWSAP-5HAC2ND

От този имаме няколко и то в офиси. Работят супер, пълнят си лана без никакви затруднения.

tsts.thumb.jpeg.29a16d6e028b6c3d77aae4dfe17eb796.jpeg

Шейпъра е 90/40 в момента има 5 устройства към това ап.

962.thumb.jpg.3442827f230ab1390c7cbb497377a898.jpg

RB962UiGS-5HacT2HnT  без шейп и претенции за добри настройки.

Analog Audio™

• 3 weeks later...
dobriloff

Оказа се ,че с няма как да се монтира по стените и затова реших да пробвам с RBD53IG-5HACD2HND (hAP ac3). За начало сложих 2 такива устройства , на първи и на третия етаж. Резултата е малко по-слаб от очакваното. Като на съм на първия етаж , лаптопа вижда само устройството от съответния етаж , същата ситуация и на третия етаж. Като съм на етажа между тях ,  лаптопа вижда и двете устройства но сигнала е слаб (~75 dBm при 2GHz и ~82dBm при 5GHz). Явно в плочата има нещо което изолира сигнала. а също има и подово отопление ако това има значение. Вероятно финално ще сложа още едно устройсво и на междинни етаж и тогава всеки етаж би трябвало е добре покрит вече. Теста който направих беше със дефолтната конфигурация , забелязах ,че идва с 2.4GHz - antena-gain 3 , 5GHz - antena-gain - 6 . Ако пипна тези стойности би ли се подобрило нещо ? Същото така на 5GHz , Channel-Width е 20/40/80 XXX , има ли смисъл да го свалям на 20/40 ? 

dobriloff

Аз казах дефолтна конфигурация но всъщност пипнах

frequency-mode=superchannel country=no_country_set

както и каналите 1, 36  и 6, 52

• Administrator
111111

Слагайте си регион България стига сте скапвали ефира.

main-qimg-919f67496a6d67737e6f3f2415e8a7

wi-fi-signal-loss-by-building-material-1

UV и термо изолирано стъкло единично 9dB

Гипсокартон 8db 

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа

ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

master

Сега правих тест с 962 и има осезателна разлика като преместих от 5180 на 5260. Принципно не мислех, че в апартамент ще е от значение. При сканиране не хваща нищо друго на 5гхз но определено на 5260 работи по-добре.

Analog Audio™

Стоян Иванов

Ако в момента аз трябваше да правя тази постановка, бих се спрял на варианта RB760iGS или нещо подобно отпред за да имам sfp, гигабитова мрежа, гъвкавост в посрещането на трафика и за да знам че когото ми потрябва тунел, фтп или каквото и да е, ще мога да си го конфигурирам спокойно. За WI-FI, бих се спрял на варианта TP-Link Deco M4 AC1200 Gigabit Mesh. Според спецификациите четири броя трябва да са достатъчни с малко компромиси.

dobriloff

Така или иначе го реализирах вече с 2 x hAP ac3 , с идеята да се сложи още едно. От цялото проучване което правих разбрах ,че  единсвено с Ruckus бих си гарантирал 100% желания успех , но никой нормален човек не си слага такива неща в къщи(ако плаща той сметката) 😄 

master

Имаме клиент с Ruckus 3бр. и мт за рутер. Честно казано за потребител цъкащ фейса и странички е прекалено! Но всеки сам си решава. Аз с един 962 съм предоволен при 10-15 устройства към него, сложих втори просто да има и да правя тестове.

Analog Audio™

• Administrator
111111
Преди 2 часа, Стоян Иванов написа:

За WI-FI, бих се спрял на варианта TP-Link Deco M4 AC1200 Gigabit Mesh. Според спецификациите четири броя трябва да са достатъчни с малко компромиси.

Това е най глупавата серия устройства на тази марка 
нивото на безжична защита е под всякаква критика

WPA/WPA2 
CCMP+TKIP/CCMP+TKIP

Няма опция за активиране на AES и отсъства.
А помежду си си комуникират на 5Гхз което през стена е безцелна глупост.

В някоя огромна зала може да има полза но в къща е много зле

А и конфигурация нуждаеща се от регистрация на външен сайт.

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа

ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

yHuKyM

Аз у дома съм с UAP-AC-Pro, и имам 6 устройства на 5ГХз и 30 на 2.4ГХз (esp-та и други джаджи). И нямам драми.