Jump to content

Въпрос за линк с лек проблем


jordan_ruse

Recommended Posts

Здравейте. имам въпрос и той е следния :

-възможно ли е при такива резултати проблема ми да е в поляризацията ??

постановка. Линк 1.5км. честота 5.5Г . сектор срещо 60см. тест на микротика 23мегабита. реален интернет трафик не повече от 10мегабита. 2 броя бордове и 5413 карти. 20mhz лента + nstream.

дано съм бил изчерпателен.

http://img229.imageshack.us/img229/4605/problemy.jpg

благодаря за отговорите !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

ни тест си дал принт скийн ни интерфейсите при това натоварване ...

другата седмица чакам стъкленото си кълбо :(

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

сменяни ли са честоти

сканиран ли е ефира

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от моята /клиендска/ страна имам : RB433AH + TP-link mPCI 5413 + 60см чиния. от другата страна на 100% което знам е че е борд  и че антената е 90 градусов сектор. друго незнам, нямам и дотъп до машината. на bandwidth test пуснат към моя борд видях трафик 23-24мегабита /еднопосочно/. 10-те мегабита който идват при мен са с една единствена конекция от лаптопа ми. бордовете са в бридж режим. натоварване на борда .... и дума не може да става. това са някакви 10-мегабита. Въпроса ми беше ... възможно ли е с обратна поляризация да бъде прекаран такъв трафик на такова разтояние ??!?. антената ми е на гадно място и ако няма никаква възможност да е от това ... не ми се качва да въртя облъчвателя. Грешката ми беше че като видях -55 сигнал и реших че всичко е перфектно !!!! та .... предполагам все на някого му се е случвало от невнимание или от бързане да не се съобрази с тази поляризация и ..... ме интересува намират ли сходни проблеми. От малкото което знам за материята и от опита който имам но на 2.4Г знам че сигнал може да има БОЛ а трафик да не минава почти никакъв :(.

ако има нещо което не съм уточнил ..... ще отговоря.

сега под ред :

-ефира не е първа хубост. Канали бяха сменяни и това е най добрия вариант

-чесно казано .. не виждам смисъл от скрийншот на интерфейсите ....... какво да се види там което да е от значение по въпроса. може и да греша, но така ги виждам нещата

-борда споменах какъв е . паплачта ..... сам самичък :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

ами .. освен всичко да е нормално при UDP щом прави 23мбит нормално да прекарва 10 при трафик + това пакетите в секунда ти са достатъчни .. не написа нито показа даже на какво се връзват радиата , ccq  не е толко зле но на 20мгхз лента толкова ще носи.

п.с. сигнала го сметни дали трябва да ти е толкова -55(няма информация а дби на картите) има една темичка за лошо ccq там има формула , така лесно може да се разбере , сбърканата поляризация прави много лосс.

общо взето написах само празни приказки... повече няма да си губя времето

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имаме пасс за тест... нямаме за друго. Въпроса е насочен към съотвентото ISP. Ако чете да отговаря ^^

бтв дай боже всекиму клиенти търсещи проблема сами. Оставаше и да го намират! ^^

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

проблема беше ...... софтуерен така да се каже. добре че не се катерих да въртя облъчвателя !!! поздрави и благодаря за коментарите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

проблема беше ...... софтуерен така да се каже. добре че не се катерих да въртя облъчвателя !!! поздрави и благодаря за коментарите.

И сега те е срам да го напишеш така ли ???

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно ...

не . оказа се че има "странен" лимит от другата страна. 25мегабита си минават от доста време без никакъв проблем, което за 20Мхз и доста лош ефир .... си е добре !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.