Jump to content

Wireless Router като клиентско


ArMaDa_MaStEr

Recommended Posts

Здравейте от няколко дена ме мъчи следният въпрос:

Може ли безжичен рутер да работи като като клиент( или бридж режим) с друг рутер и чрез уирелеса да се свържат заедно

Ако някои ползва  рутери в подобна конфигурация нека да сподели опита си аз лично съм пробвал с 2 Sweex LW050v2 но без успех също така имам познат които е правил това  Тенда рутер скоро ще взема този http://www.jarcomputers.com/p_WIFITPLINKTLWR542G  който има Bridge mode (point-to-point / point to Multi-point)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като АП може дори и обития ми DI-524 но като клиент само или бридж не съм го подкарвал, ликсис-а е добре, но ще е най-хубаво ако му качиш OpenWRT или DDWrt доста стабилно се държи при мен един WRT54G с ДДВрт

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този незнам но 524 ката никак не е зле за цената си :( Имам няколко такива и са бетон. А и може да работи като "Wireless Bridging"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се похваля: след като си поиграх малко с суиксовете магията стана двата рутера се вързаха един към друг в бридж (веднага ми излезе ип конфликт ) но това не е проблем след като изключи основния си клиент съобщението изчезна.

Пинга беше огромен но като се има предвид че рутерите са с оригинални антени и на около 3-4 километра  :( мисля че е добре скоро ще пробвам с тп линковете иначе е яко хем линк хем 5 портов суич пък и уирелес клиенти са вързани към двата рутера

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако трябва да сме точни 3.33 км от антена до антена (разбира се жидимоста е пряка рутерите са на вън в кутии) мерих го с гогал ътра антените са 5дб а рутерите http://www.jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=530275 много съм доволен от тях единия  навърши скоро годинка и колко гръмотевици е преживял не се знае а за забиване и дума не може да става

post-246-130900725263_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия 5дБ омнита ли са ? А предполагам, че са с атероси вътре? Колко мегабита правят ? Ефира сигорно е супер чист?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

антените са оригиналните не са в кутията а вън капаците на рутера са махнати и платката е сложена в обикновена кутия за суич а конектора за антенатае като пигтейл с кабелче правя една дупчинка на кутияра малко силикон и готово  ако можеше и паяците да махна :Д за мегабити не мога да доворя все пак 2 та рутера струват 100 лева ако прекарваха мегабити  :( иначе основния линк ми е с клиент канионче с 15 дб антена а от другата страна е мини пси от лаптоп пак с същата антена свързани са с 48/36 на Г освен този линк има още 1 на Б и 1 на А за зашумяване и дума не може да става

чипа на суикса е * Chipset: Atheros 2317

от 2 дена си играя с 1 WR542G ето до каде стигнах с опитите си да го направя клиент:

тест 1- WR542G оригинален както се продава със Sweex LW050v2 също оригинален na 300м

тест 2- WR542G оригинален както се продава със Sweex LW050v2 също оригинален на над 3 км растояние :)

при тест 2 бях вързан безжично към рутера и не съм губил много време за настройки и смятам че ако се вържа през лан ше се покачи още малко скороста защото като правих тест 1 и се свързвах безжично даваше 3 пъти по слаба връска

мисля да пробвам TL-WR543G който има AP Client Router Mode (WISP Clent)

това е от мен ако някои има идеи и съвети да дава насам

post-246-130900725297_thumb.jpg

post-246-130900725302_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.