Jump to content

Управляем комутатори


PcTuninG™

Recommended Posts

Какви Управляем комутатори ползвате впечатления от марка модел  и има ли ги на бг пазата  ::)

В google може да се намери голям списък с подобни. Най-евтин си мисля обаче е този: CS8P предлагат ги примерно Неомонтана. Цената е около 20 лева (другите варианти са над 100 лв.) . Основния проблем е програмата за управление: RMT tool, Compex Winsmart Utility, OpenRRCP и още няколко. Тези програми имат най-основни функции. Ако обаче трябва да се управлява кабелна интернет мрежа ти е нужно нещо по-сериозно. Мисля, че в сайта на Netwoks има описание на такъв софтуер за упраление на подобен вид комутатори (също с чипсет 8316BP). Пред мен стои същия въпрос. Ако проблема ти е свързан с управление на кабелни интернет мрежи, ще се опитам да ти дам повече информация за разработване на нужния софтуер. Опиши подробно за какво ти е необходим подобен комутатор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-често ползвам ZyXel ES-2108-G за развръзване от оптика към FTP. Настройвам си ги предварително. Имат и възможност за достъп през WEB, SSH, SNMP и т.н. Не виждам какво трябва да им управлявам динамично, та да се нуждая от кой-знае какъв софтуер. За достъп до статистики, ползвам Cacti през SNMP. Въпросният продукт струва под 300 лв. и има невероятни възможности и стабилност за цената си. Има 1 гигабитов SFP/UTP порт и 8, 100 мегабитови. Предлага се от ЛанКом.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-често ползвам ZyXel ES-2108-G за развръзване от оптика към FTP. Настройвам си ги предварително. Имат и възможност за достъп през WEB, SSH, SNMP и т.н. Не виждам какво трябва да им управлявам динамично, та да се нуждая от кой-знае какъв софтуер. За достъп до статистики, ползвам Cacti през SNMP. Въпросният продукт струва под 300 лв. и има невероятни възможности и стабилност за цената си. Има 1 гигабитов SFP/UTP порт и 8, 100 мегабитови. Предлага се от ЛанКом.

И аз ползвам същия, много съм доволен. Не съм го забелязал да забива до сега.

П.П. Колега да не си с айпиакт?

Wireless is more temperamental & variable than a woman’s mood! ;)
"no matter how hard you try, you just can NOT please everyone"

"където глупостта е образец-там разума е безумие.."Гьоте

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направено е за "администратори", които не знят Linux/BSD...тоест

точно за мен  ::):);D

Wireless is more temperamental & variable than a woman’s mood! ;)
"no matter how hard you try, you just can NOT please everyone"

"където глупостта е образец-там разума е безумие.."Гьоте

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ZyXel ES-2108-G e 241 лв. без ДДС Що се отнася до Уеб управляем суич...ами какво разбираш под "управление"...тоест какво искаш да управляваш? Примерно на мен ми трябва Loop протекшън, МАС филтър, V-Lan мениджмънт, статус на портовете с подробни статистики, Лог, IP/МАС гард, SNMP извличане на статистики за трафиците и т.н.


Post Merge: [time]1259792217[/time]

А що се касае до RRCP...ами това чудо е с 4 цифрен ПИН код. Ако някой що годе грамотен хакер реши да се "ебава" може да стъжни животеца на техници и админи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То 320 е много.... 200 е много също. 100 пак.

Всъщност май трябва да се подмени темата с "търсим нещо дето да ми бута кабелна, телефон и нет ама да струва 10$ и да не забива, само да се монтира и да има веб за да цъкам по бутоните събирайки пари хванал господ за шлифера".

Кво значи скъпо? 320:8=40лв + кабел до клиента 10-20лв ... 50лв е скъпо така ли да го разбирам? Ми сложете инсталл такса като ви е скъпо. Сложете TP-Link за 120лв и падате на 15лв на порт + пак 10-20лв кабел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За това RRCP-то може да се пуска на определени порт-ове. Съответно при нормално добре сегментирана мрежа, го пускаш само на порта към станцията/сървърното.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Loop протекшън, МАС филтър, V-Lan мениджмънт, статус на портовете с подробни статистики, Лог, IP/МАС гард, извличане на статистики за трафиците" това всичко се постига през RRCP с подходящ software. Крайната цена е 3 лв на порт. Дай Боже всекиму такава конкуренция, която не се притеснява да вложи 40 лв срещу 3 лв на порт  :( . Как се решава проблема със сигурността -> Прочетете внимателно какво е написал потребител А.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

RRCP както и SNMP са протоколи за достъп, а не смарт възможности на суич. Да се сравнява суич от 18 лв. с такъв за 300 лв е меко казано нелепо. Реалтек не случайно си махнаха от сайта всичкият софтуер за достъп през RRCP. Не твърдя че е задължително да си купите Сиско суичове за по няколко К долара, но пък и да искате да постигнете сериозен контрол и управление на трафика със SOHO устройства си е направо смешно. Все едно да прокараш 1000 клиента през "рутер" WRT54G.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Дай Боже всекиму такава конкуренция, която не се притеснява да вложи 40 лв срещу 3 лв на порт

Ай са да се оправдаеме с кризата, а? Влагайки пари кадето е нужно без да изобретяваме топлата вода си купуваме дуракоустойчивост и доволни клиенти. Ако имаш цялото време на света да тичаш да изправяш километри мрежа ката ден твоя воля. Аз нямам нито времето, нито желанието. Затова и сме малко по-скъпи, но и с малко недоразумения. Важното е да се направи точна сметка на цена на придобиване и цена на притежание. Затова се ползва микс (зоопарк от марки и изделия) в опит да се нацели точния грамаж.

Който не си намери неговия грамаж получава една проста реалност, която те бие с големия чук през ден. Губиш си времето в "писане" помагала, шейпъри, билинги и етк вместо да живееш нормално. Роб на мрежата със свободно време колкото средновековен крепостен селянин. За без пари... Благодарим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.