Jump to content

Как да "докарам" 5волта / 2 Ампера от ПОЕ 50волта ??!?


jordan_ruse

Recommended Posts

имам ПОЕ с напрежение 50 волта при трафа и ампераж .... над 10А. Освен суйчове обаче ми се ще да пусна и 2-3 АП-та но те искат малко повечко ток. 7805 .... не ми се вижда като вариант, защото пробвах и ... с огромен радиатор ... на 10мин .... пареше !!! Идей някакви ? Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

LM2576 HVT -5 или Adj. Разгледай и пдф а ще ти стане ясно :) . На изхода и на входа задължително трансил диоди.Един диод обратно вързан паралеллно на входа и един последователно да не я опука някои дет не прай разлика от + & -  или поне на изхода ценер 5,6V 1W. Защото на тия АP та има някой чипове който се хранят директно на 5те волта и си е рискувано да се надвишават...Импулсния диод задължително на поне 100В и 3А, а дросела да може да понесе мин 2А.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

¤ DJ69 ¤ благодаря за отговора. като гледам ПДФ-а .. това определено ще свърши работа. дано не прекалявам, но ... на това чудо трябва ли му огромен радиатор или е по кадърно от 7805 ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами много по-кадърно е все пак е DC2DC.Ми при мен цялата кутийка е радятора с размери на кибрит и е от 2мм алуминии има изолационна подложка и термо паста.От както преди няколко години са монтирани не са спирали въобще!Ако имаш място и матерял слагай.... Да има :) . Сложи си 2А предпазител м/у изхода и изходния защитен ценер както и на входа. Ако имаш бюджет разбира се..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

имам ПОЕ с напрежение 50 волта при трафа и ампераж .... над 10А. Освен суйчове обаче ми се ще да пусна и 2-3 АП-та но те искат малко повечко ток. 7805 .... не ми се вижда като вариант, защото пробвах и ... с огромен радиатор ... на 10мин .... пареше !!! Идей някакви ? Благодаря.

предполагам говориш за 50волта променливо напрежение където използването на такъв чип е малко рисковано, ето ти един готов продукт  iH1C5T5 с изходен ток до 1,5А галванично разделяне и защити

п.с. въобще не знам как си пускал 7805 с такова напрежение ::)

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

напрежението по кабела в самото му начало е 48волта изправени с грец и "изгладени" с 2х5000мкф. Аз имам някакви такива от неомонтана който държат по 1А. притеснява ме обаче да пусна АП-тата с такива, защото при старт АП-то издърпва 2.3А , който разбира се падат , но .... незнам тия "неща" дали ще устискат, а не ми се пробва че имам малко бройки и си ги паза са суйчове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно ...

Защо не използваш dc/dc комвертор на MeanWell.струва около 35 лв. и ги има с входно напрежение 18V,48V и 72V.Още нямам изгорял такъв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Защо не използваш dc/dc комвертор на MeanWell.струва около 35 лв. и ги има с входно напрежение 18V,48V и 72V.Още нямам изгорял такъв.

дай директен линк за дистрибутор.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

тел 0885109058 телефон в магазина.Питай продавачката

по скоро исках да се запозная с техните продукти.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледал съм из Варна такива... http://www.meanwell.com/search/nsd15-d/default.htm . Като цяло на "хартия" изглежда много добре макар да е малко скъпичко. Но не съм ги тествал.. То има и много други интересни варянти особено за места където се спазват правилата за 48VDC.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.