Jump to content

Схема на свързване RF-MikroTik mANT 30dBi


Recommended Posts

Попаднах на тази схема на свързване при сглобяване на MikroTik mANT 30dBi и ми направи впечатление че V и H кабелите се слагат на различни чейнове на борда. Не трябва ли и от двете страни на линка да са еднакви т.е вертикалата да е и от двете страни на CH0 а хоризонталата да е на CH1 . Визирам да са на еднакви чейнове вертикалата и хоризонталата и от двете страни. Съответно н асхемата е показано вертикалата от едната страна е на CH0 а от другата страна на CH1 това нормално ли е или аз се бъркам защото всичките ми линкове досега са на принципа че чейновете на вертикалата и хоризонталата трябва да съвпадат и от двете страни.

MikrotikV-H2S.png

Редактирано от msboy
допълване
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Явно четеш за "Х"  😉 
Хоризонталата се измества + 45 градуса от водоравната плоскост, както и в същата посока се измества вертикалата от отвеса.

Следваме космическия принцип няма Горе и долу.

На чертежа трябва да се чете: Ако от едната страна сте килнали антената по часовниковата стрелка на 45 градуса, то от другата страна завъртете на 45 градуса в обратната посока.

Ако някой е прочел нещо друго да каже.

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. антените от двета страни се монтират еднакво , така , че и от двете стани  H да си е H и  V да си е  V 

2.относно чейновете , ако и двата CH0 CH1 са конгигурирани Tx/Rx няма да има значение кой на коя поляризация , хубаво е да е по нагледно  е , B1 CH0  Tx/Rx >> B2 CH0 Tx/Rx ,  B1 CH1 Tx/Rx >> B2 CH1 Tx/Rx  (лили обратнобез значение)

3. НО(важи двете устройства да са настроени идентично CH0 - Tx , CH1-Rx (или обратно не е от значение важното да е идентично за двата борда)  )   ако чейн CH0 e Tx/ H на борд1  ,на борд2 трябва да е на CH1  Rx /H поляризация , съорветно  CH1 e Rx /V на борд 1  на борд2 трябва да е CH0 Tx/V поляризация ,  . B1  CH0 Tx/H >> B2 CH1 Rx/H  , B1 CH1 Rx/V >> B2 CH0 Tx/V

( дали ще избереш борд1 CH0 да е H и CH1 да е V  няма заначение важно правилото да се спази за борд2  .Ako има нещо неясно пиши на лични ще ти дам тел. и време нп.

"Само две неща са безкрайни - вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен." Алберт Айнщайн

"...една мрежа е толкова добра колкото нейните създатели..." безспорен факт !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Имаше на времето едни карти CMxх дето драйвера им обръщаше чейновето по надписа на платките 😉

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор
Преди 4 часа, msboy написа:

Попаднах на тази схема на свързване при сглобяване на MikroTik mANT 30dBi и ми направи впечатление че V и H кабелите се слагат на различни чейнове на борда. Не трябва ли и от двете страни на линка да са еднакви т.е вертикалата да е и от двете страни на CH0 а хоризонталата да е на CH1 . Визирам да са на еднакви чейнове вертикалата и хоризонталата и от двете страни. Съответно н асхемата е показано вертикалата от едната страна е на CH0 а от другата страна на CH1 това нормално ли е или аз се бъркам защото всичките ми линкове досега са на принципа че чейновете на вертикалата и хоризонталата трябва да съвпадат и от двете страни.

MikrotikV-H2S.png

Правилно е показано на картинката. Когато имаме изместване на полявизацията с каквито и да е градуси трябва да се съобразим с огледалният образ !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.