Jump to content

Механично надене на дроп кабели


Recommended Posts

Здравейте,
можете ли да предложите варианти за надене на дроп кабел без заварка - механично (без монтаж на 2-фаста + муфа между тях) - т.е. минимална загуба на сигнал, без да се сплайсва?

Също така - какво може да се използва за механичен монтаж на фабрични конектори към дроп кабел (при клиент) - отново без сплайсване (при фастовете човешката грешка дава сериозни отклонения - често до 2-5дб, а и някой фастове дефектират след монтаж)?

Благодаря предварително.

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами при условие че DVP сплайсера струваше 3500 с ддс ,тук колега го продаваше по 2000 (може и по малко лева).При условие че има слайсери в нета за по 900 долара .Еееееееее ти се шегуваш нали .От заварка по хубаво няма , щом ще цедиш стотинката децибела хахахах. Когато използваш SFP  с +++  и добри ону няма ядове .Пи заварки съм пускал при сплит на х32 на 16.8 км сигнала бе -5,7dB/m - TV - 19dB/m  нета можеше да работи на сплит на х64 . Друго което да кажа е че когато колегите внимаваха затихването е под 2 dB  на фаст конектора . И пак нямайме проблеми с фастконектори на разтояние 4 км метро разтояние и сплит на х64 . затихването беше под -22dB/m  до -17 .Когато имаше проблем се ходеше да се заварява. Така че помислеи изкаш без спалйсер ,изкаш да не е фастове ,предполагам изкаш с най евтините SFP с по един +  . Е няма как да стане . Качествена оприка ,материяли мошни SFP  и колко можее повече заварки . И няма да те боли глава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е сплайс трябва да ходя аз, техниците не съм ги учил още, пък и е и риск - губене/чупене. Цените не са високи вече ама ако трябва да ги даваш на всеки няколко месеца щото някой е изтървал сандъка от 1 метър или го е смачкал със сандъци или макара оптика малко не върви.

Търся нещо по-елементарно - механична муфа на влакно срещу влакно - загубата би трябвало да е по-малка от колкото при 2 фаста + човешка грешка.

Редактирано от Networker

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 7 часа, nmish написа:

здравей колега,

не ми се обиждай - но питането ти сериозно ли е?

Здравей, сериозно е питането.
Търся максимално прост вариант, който техниците могат да реализират без моето участие - при сложност подобна на фаст конектор.
 

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 18 часа, Networker написа:

Здравей, сериозно е питането.
Търся максимално прост вариант, който техниците могат да реализират без моето участие - при сложност подобна на фаст конектор.
 

https://www.evrolan.net/pasivni-komponenti/buksi-konektori/mehanichen-splais

От едната страна дроп кабела от другата - половин патч корда, но трябва и кутийка да му слагаш (малко стана като реклама на DVB-T).

Ако питаш мен по-добре си намери и ползвай хубави фаст конектори.

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пропускаш най-важното от което зависи и сплайса и фаста и въпросната муфа - РЯЗАНЕТО на влакното!

за повече подробности ми прочети ми подписа :) 

  • Харесай 2

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 20 часа, Ivo написа:

https://www.evrolan.net/pasivni-komponenti/buksi-konektori/mehanichen-splais

От едната страна дроп кабела от другата - половин патч корда, но трябва и кутийка да му слагаш (малко стана като реклама на DVB-T).

Ако питаш мен по-добре си намери и ползвай хубави фаст конектори.

Да, този модел го знам, а за надене на самия дроп - нещо подобно - което да захваща изолацията на дроп кабела?

 

Преди 17 часа, MiPSus написа:

Пропускаш най-важното от което зависи и сплайса и фаста и въпросната муфа - РЯЗАНЕТО на влакното!

за повече подробности ми прочети ми подписа :) 

Те имат рязане и при монтаж на фастове. Ако го надят с фастове + SC/PC муфа/адаптор имат 3 места, на които може да се получи човешка грешка. При единична надка е едно място - т.е. увеличава се вероятността за нормален сигнал (от първия път :)).

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Networker написа:

Те имат рязане и при монтаж на фастове.

Това намеквам!

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 27.05.2020 г. at 7:56, Networker написа:

Да, този модел го знам, а за надене на самия дроп - нещо подобно - което да захваща изолацията на дроп кабела?

 

Те имат рязане и при монтаж на фастове. Ако го надят с фастове + SC/PC муфа/адаптор имат 3 места, на които може да се получи човешка грешка. При единична надка е едно място - т.е. увеличава се вероятността за нормален сигнал (от първия път :)).

Имаш ли снадка на кабела, имаш рязане. Без значение дали е муфичка, фаст конектор или заварка. Така че, ако искаш послушай MiPSus за хубавия нож. Също и  правилното почистване на влакното. Виждал съм моите техници как почистват влакното с пръсти и ми е идвало да удуша някой от тях.

При читав фаст конектор, хубав нож и правилно почистване няма как да не стане фаст-а.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, от към страната на клиента може би фаста е най-малкото зло (ако няма сплайс), но за снаждане на скъсан дроп, по-добре една надка с влакна (подобна на указаната горе) от колкото 2 фаста.

Благодаря за отговорите - ще разцъкам из китайските сайтове, все нещо фабрично ще има - за да не побългаряваме :)

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добрия вариант за твоя случай е всички трасета да бъдат заварени с пач корди и да си купуваш пачове с готови конектори има по 50 има и по 100 метра и в кутията ги свързваш с SC/PC адаптер няма по-добър вариянт!

Редактирано от angelnet
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 29.05.2020 г. at 9:19, Networker написа:

Да, от към страната на клиента може би фаста е най-малкото зло (ако няма сплайс), но за снаждане на скъсан дроп, по-добре една надка с влакна (подобна на указаната горе) от колкото 2 фаста.

Благодаря за отговорите - ще разцъкам из китайските сайтове, все нещо фабрично ще има - за да не побългаряваме :)

Самата идея за механично снаждане на дроп кабел е вече побългаряване.Цялата технология е измислена и предложена за приложение.Всичко друго е повод за насмешливи коментари.Които са ти спестени.Ако те е страх да дадеш машината на техници значи техниците са за смяна.Ако нямаш време за лично присъствие - осигури си.

Ако ти е скъсан дроп кабел смени цялото парче както каза angelnet с дълги пачкорди - хем ще сложиш брониран кабел на мястото на аварията.Разбирам че търсиш конкретно решение на конкретен проблем.Ако го намериш ще изненадаш освен себе си и почти целия форум.Истината е в сплайсването.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 7 часа, valvi написа:

Самата идея за механично снаждане на дроп кабел е вече побългаряване.Цялата технология е измислена и предложена за приложение.Всичко друго е повод за насмешливи коментари.Които са ти спестени.Ако те е страх да дадеш машината на техници значи техниците са за смяна.Ако нямаш време за лично присъствие - осигури си.

Ако ти е скъсан дроп кабел смени цялото парче както каза angelnet с дълги пачкорди - хем ще сложиш брониран кабел на мястото на аварията.Разбирам че търсиш конкретно решение на конкретен проблем.Ако го намериш ще изненадаш освен себе си и почти целия форум.Истината е в сплайсването.

Разбирам гледната ти точка, но както знаеш времето е пари - щом не мога да отделя време за да заварям дроп кабели, вероятно има по-важни неща за вършене.
Техниците си вършат работата, която им е поставена повече от добре, в момента предполагам знаеш колко трудно се намират техници, особено добри. Риска от трошене на скъпа техника е реален, след като има вариант да си реша проблема по избрания начин защо да прибягвам до друг по-неизгоден вариант?
Цената на дропа е по-ниска от времето, което ще струва на техниците да положат ново такова парче - отново говорим за време и оптимизация.
Във всички случаи една единствена надка дава по-малко загуба в сигнала от колкото 2 фаста + SC/PC муфа.
Относно бронираната корда - за да го полагаш по диреци са ти нужни 1 час труд и творчество с тел, тиксо и свински опашки - абсолютно безсмислено занимание.

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.