Jump to content

USB Edimax 7318UG - Спря :(


¤ DJ69 ¤ (ツ) ¤

Recommended Posts

Доста време го ползвахме..Нямало е проблеми с него като цяло. Бях го дал на един приятел и каза, че както си е работило просто е спряло да вижда AP та. Пробхах го и на моя комп - същата работа...Иначе xp то го вижда като устройство. В момента на спирането не е работило с външна антена. Някакви идеи  :)

post-61-130900725103_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Собственик

Доста време го ползвахме..Нямало е проблеми с него като цяло. Бях го дал на един приятел и каза, че както си е работило просто е спряло да вижда AP та. Пробхах го и на моя комп - същата работа...Иначе xp то го вижда като устройство. В момента на спирането не е работило с външна антена. Някакви идеи  :)

При мен го виждаше като unlock device

като го стиснех заработеше студена спойка беше при мен

даже още е някаде по сервизите за смяна

Разликата между английските ,руските и българските форуми:

в английския форум задаваш въпрос, отговарят

в руския задваш въпрос ,отговарят ти и на свой ред те питат нещо

в българския форум, като зададеш въпрос всички започват да ти обясняват колко си прост

Недей да спориш с глупака. Първо ще те приравни до неговото ниво, после ще те бие с опита си.

-------------------

Когато фактите говорят и боговете мълчат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами и аз имах такива съмнения... Утре ще се презапой цялото. И ако пак не тръгне май ще си търся друго но по-марково мисля нещо с атерос.Макар, че това колкото и да беше "глухо" работеше доста добре :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кажи резултата, след като презапоиш спойките. Ако няма необходимия ефект, мисля, че мога да ти препоръчам нещо. От доста време използувам такива USB модули и най-много ми е харесал един модел на EUSSO, защото най-дълго време издържа на натоварването при мен!  :) И освен това си има фабрично поставен конектор за външна антена.

http://енергия.ею
http://www.e-kak.info/forum/index.php

https://www.youtube.com/channel/UC0hGPWgF79s4JhhXY0Eo4zA

 

Обяснявам само когато ме питат, и то ако съм на кеф!
Поздрави: Евгени LZ3EG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Презапойхме го цялото дето се вика и не и не... :) Големия чип който е на приемника и него сменяхме но не и не ;D То се е видяло, че ще се взема ново но се замислям за PCMCIA...

p.s. Поради това, че взех един IBM T21 за покривите .. да не мъкна HP то вече. Но на тоя USB то е 1.1 ;D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кажи резултата, след като презапоиш спойките. Ако няма необходимия ефект, мисля, че мога да ти препоръчам нещо. От доста време използувам такива USB модули и най-много ми е харесал един модел на EUSSO, защото най-дълго време издържа на натоварването при мен!  ;) И освен това си има фабрично поставен конектор за външна антена.

1Ar6O0.jpg

За този модел ли говориш

…Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарни...те. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо… К. Иречек,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да. Впечатлен съм много от него. Имам линк 8 км. за лично мое ползуване с един такъв. От едната страна е Edimax рутер с 24 dBi решетка, а от другата е USB стикчето вързано към един 2046 FEED от моите www.anteni.biz като облъчвател на офсетка. Вече работи безупречно около година и половина. Преди него използувах няколко други модела и никой от тях не издържа повече от 3 месеца. В скоби казано не им правя реклама тук заради това, че продавам такива - просто според мен наистина си заслужават парите. Ако беше заради рекламата още в първия пост щях да спомена, че търгувам с такива...  ;);D

http://енергия.ею
http://www.e-kak.info/forum/index.php

https://www.youtube.com/channel/UC0hGPWgF79s4JhhXY0Eo4zA

 

Обяснявам само когато ме питат, и то ако съм на кеф!
Поздрави: Евгени LZ3EG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък мога да препоръчам TP-Link модел TL-WN422G. Ползвам такава от 7-8 месеца и съм много доволен. А и цената и е доста добра. Антенката му е 4dBi, което мисля е предостатъчно за нормална домашна употреба.

Само да спомена, че чипсета и е Atheros AR5007UG, което може да заблуди някой. Всъщност това е премаркиран ZyDAS ZD1211/B (същият като и на EUSSO). Просто Atheros са закупили компанииката и са започнали да премаркират чиповете и като свои.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък мога да препоръчам TP-Link модел TL-WN422G. Ползвам такава от 7-8 месеца и съм много доволен. А и цената и е доста добра. Антенката му е 4dBi, което мисля е предостатъчно за нормална домашна употреба.

Само да спомена, че чипсета и е Atheros AR5007UG, което може да заблуди някой. Всъщност това е премаркиран ZyDAS ZD1211/B (същият като и на EUSSO). Просто Atheros са закупили компанииката и са започнали да премаркират чиповете и като свои.

Тва и аз му хвърлих око че чуствителноста му е доста впечетляваща

"Receiver Sensitivity

(without antenna)

54M: -68dBm@10% PER

11M: -85dBm@8% PER

6M: -88dBm@10% PER

1M: -90dBm@8% PER

256K: -105dBm@8% PER" - това чак не го вярвам 

но дали е реална

несъм си го взел но щом има отзиви ще го тествам макар че от EUSSO-то  съм доволен

но ще пробвам и TP-Link-a

…Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарни...те. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо… К. Иречек,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, ако искаш мога да проведа някой тест, да провериме дали наистина е така?

Ами ако нети е проблем ще съм ти благодарен да ми предоставиш някои дани след теста да видим колко е релно описанието

…Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарни...те. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо… К. Иречек,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един тест на пряка видимост и колкото може по-голямо разстояние и натоварване от 1 хост примерно да тегли нещо по локалната ( филм да кажем ). Да е посочено с какви антени и софуер както и АП то какво е. Може и на кратко разстояние но през стени то тогава повечко се пържи процесора ;) Естествено ако Ти се занимава ;D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един тест на пряка видимост и колкото може по-голямо разстояние и натоварване от 1 хост примерно да тегли нещо по локалната ( филм да кажем ). Да е посочено с какви антени и софуер както и АП то какво е. Може и на кратко разстояние но през стени то тогава повечко се пържи процесора ;) Естествено ако Ти се занимава ;D

Е аз кво да добавям повече :)

…Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарни...те. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо… К. Иречек,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.