Jump to content

mANTBox 19s - залупване


Recommended Posts

Здравейте,

Имам следния проблем:

Монтирал съм mANTBox 15s и съм закачил 13 клиента към нея. Всичко си работеше перфектно докато в един момент явно някой разбирач си е преместил кабела от WAN в LAN порта и се получава проблем.

Въпроса ми е има ли някакъв начин да се разбере кой от клиентите може да е?

Пробвах с изключване и включване на клиентите един по един, но отнема доста време и не е напълно ефективно.

Има ли някакъв начин за предотвратяване на такива проблеми, защото често се случват?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор
Преди 1 час, Evgeni написа:

Здравейте,

Имам следния проблем:

Монтирал съм mANTBox 15s и съм закачил 13 клиента към нея. Всичко си работеше перфектно докато в един момент явно някой разбирач си е преместил кабела от WAN в LAN порта и се получава проблем.

Въпроса ми е има ли някакъв начин да се разбере кой от клиентите може да е?

Пробвах с изключване и включване на клиентите един по един, но отнема доста време и не е напълно ефективно.

Има ли някакъв начин за предотвратяване на такива проблеми, защото често се случват?

Ако е възможно пуснете през радиото pppoe връзки за всеки клиент. Позволете в крайните безжични устройства само на L2 протоколите пример 8863 , 8864 . Така ще избегните след тях да се случват бъдещи подобни изпълнения от крайните потребители .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Махни отметката Default Forward на безжичния интерфейс.

  • Харесай 1
Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор
Отговорено (Редактирано)
преди 26 минути, 111111 написа:

Махни отметката Default Forward на безжичния интерфейс.

Аз до колкото разбрах безжичните устройства са негови, а след тях имат потребителите рутери, където въртят кабела от WAN в LAN и обратната ! Иначе няма лошо нека пак да си ги изолира .

Редактирано от JohnTRIVOLTA
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

ако приложиш последните 3 правила правилно само тоз дето е обърнал рутера няма да има нет

 

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, ще си експериментирам с 2 антени преди да прилагам каквото и да било.

Иначе се оказа, че никой не е пипал кабела, просто един от абонатите има теленорски Huawei рутер, който незнайно как е започнал да дава DHCP през WAN порта и тъй като и другите абонати са по DHCP и...проблем...

Благодаря ви!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да

Преди 13 часа, Evgeni написа:

Здравейте, ще си експериментирам с 2 антени преди да прилагам каквото и да било.

Иначе се оказа, че никой не е пипал кабела, просто един от абонатите има теленорски Huawei рутер, който незнайно как е започнал да дава DHCP през WAN порта и тъй като и другите абонати са по DHCP и...проблем...

Благодаря ви!

Може да го намериш като си направиш един DHCP клиент на съответния интерфейс в mANTBox 15s и по такъв начин ще може да ги намериш и по MAC. Но в дългосрочен план ти препоръчвам да слагаш клиентските антени в рутер режим и по такъв начин ще избягваш такива проблеми.  Аз също имах такива проблеми но като смених клиентските антени да са в рутер мод нещата се оправиха т.е. дори и да си смени кабела проблема не идва до централната машина. А иначе много често ми се е случвало поради бъг в софтуера рутерите да раздават адреси от WAN порта. Успех!

Редактирано от msboy
  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор
преди 7 минути, master написа:

Клиентското радио го играе и рутер и раздава в някаква мрежа на етернет интерфейса.

Предполагах , че се дистрибутират публични адреси от питащият, което преполага някакъв центарлен рутер и L2 бекбон до клиентите .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор
Преди 3 часа, msboy написа:

Може да го намериш като си направиш един DHCP клиент на съответния интерфейс в mANTBox 15s и по такъв начин ще може да ги намериш и по MAC. Но в дългосрочен план ти препоръчвам да слагаш клиентските антени в рутер режим и по такъв начин ще избягваш такива проблеми.  Аз също имах такива проблеми но като смених клиентските антени да са в рутер мод нещата се оправиха т.е. дори и да си смени кабела проблема не идва до централната машина. А иначе много често ми се е случвало поради бъг в софтуера рутерите да раздават адреси от WAN порта. Успех!

Може и без такива мъки като на главния DHCP се сложи известие

/ip dhcp-server alert
add disabled=no interface=bridge-clients

Кофтито е че виждаш ЛАН интерфейсния МАК адрес не този който знаеш на WAN интерфейса, и трябва да налучкваш.

затова дропваш препращането на безжичния интерфейс и дропваш DHCP заявки в АР бриджа насочени не на където трябва

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, JohnTRIVOLTA написа:

msboy , какво ще рече да го сложи в "рутер режим" ?

В режим клиент-рутер (клиентската антена да играе ролята на рутер) а не в режим bridge.  По горе Master цитира и визира същото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.