Jump to content
lz1mak

2.4GHz усилвател + параболична антена

Recommended Posts

lz1mak

Здравейте,

Видях опит за увеличаване обхвата на радиоуправляем модел при честота на 2.4 гигахерца за морски условия, говорим за влизане около километър навътре в морето.  Антената е стандартна 24 децибела, усилвателя Sunhans 10W.

Искам да попитам дали тази марка усилвател е фалшива и второ: дали е опасно ако човек се разхожда на 1-2 метра пред антената? Без да ги разбирам нещата, предполагам това е по-мощно от домашния  WiFi рутер.

Благодаря

Sunhans-Sh24gi10W-Mobile-Amplifying-Repeater-2-4GHz-10W-40dBm-WiFi-Signal-Booster-for-Supermarket-Indoor-Use.jpg

JohnTRIVOLTA

Не се занимавай с такива устройства . Ако ползваш качествена омни антена то 1км. в открито море не би било нещо сериозно, така че първо пробвай . На времето тествах така Ubi WiFiStation Ext. В Бургаският залив се свързах с АП /120 сектор/ в Меден рудник по права линия 7км. . Държеше 5-10Мб/с down/up , чак не ми се вярваше!

lz1mak
Преди 5 часа, JohnTRIVOLTA написа:

Не се занимавай с такива устройства . Ако ползваш качествена омни антена то 1км. в открито море не би било нещо сериозно, така че първо пробвай . На времето тествах така Ubi WiFiStation Ext. В Бургаският залив се свързах с АП /120 сектор/ в Меден рудник по права линия 7км. . Държеше 5-10Мб/с down/up , чак не ми се вярваше!

Здравей и благодаря за включването. Вече имам яснота по първия въпрос. Относно втория - дали ще е опасно на 2.4 гига и 10 вата с парабола да минава човек в непосредствена близост или ако се случи да се задържи пред нея?

JohnTRIVOLTA
преди 3 минути, lz1mak написа:

Относно втория - дали ще е опасно на 2.4 гига и 10 вата с парабола да минава човек в непосредствена близост или ако се случи да се задържи пред нея?

Не е здравословно пред каквато и антена да стоиш, дори телефона е опасен, особенно , ако има лош обхват! Кога и какви здравословни проблеми могат да се появят и какви биха били те трудно може да се назоват, защото има влияние на много фактори .

niki5

За да контролираш модела не са ти нужни големи скорости на трансфер,второ дори за видео би трябвало да ти стигне 10 мегабита които е отбелязъл колегата. Много отдавна имаше едно упражнение за радиолюбители с 50 миливата в открито море както се казва отдругия край на черно море ще се свържеш. Мошности от 1 ват дори са много 100+mW  според мен ще стигнат .

yHuKyM

Най-добрият усилвател е хубавата антена :)