Jump to content
  • 0

MikroTik hAP AC2 конфигуриране на IPTV за А1


rijit0

Въпрос

Здравейте,

 

Наскоро си закупих hAP AC2 и съм начинаещ с MikroTik. Искам да махна досадния суич, който седи пред рутера и разделя сигнала за приемника на телевизията, ползвам А1 като доставчик. Прегледах няколко теми във форума за подобен сценарий с Виваком и се опитах аналогично да го настроя и при мен, но не сработи. Може ли да ми дадете съвет как би било най-лесно и правилно да постигна желания резултат за моя доставчик?

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0
  • Администратор

Работи  1:1 но ако не ни кажеш какво си стъкмил, няма как да знаем с какво да ти помогнем. 

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Може би аз не съм успял да приложа правилно настройките понеже както казах отскоро го ползвам. Имам обикновен суич от А1 на входа, който разделя връзката ми за интернета и за IPTV. Интернета е със статичен IP, a предполагам, че приемника сам си взема адрес от оператора, понеже той автоматично си взема настройките. Просто искам входящия сигнал от А1 да го разделя на самия MikroTik и да елиминирам суича.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

И следователно питането е: какво направи за да настроиш рутера?

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
На 29.03.2020 г. at 14:14, rijit0 написа:

Може би аз не съм успял да приложа правилно настройките понеже както казах отскоро го ползвам. Имам обикновен суич от А1 на входа, който разделя връзката ми за интернета и за IPTV. Интернета е със статичен IP, a предполагам, че приемника сам си взема адрес от оператора, понеже той автоматично си взема настройките. Просто искам входящия сигнал от А1 да го разделя на самия MikroTik и да елиминирам суича.

Може ли снимка на суича. Да не е неомонтана? Ако е такъв хич не е обикновен. Има няколко влан-а.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
преди 14 минути, Mile написа:

каква неомонтана.. говорим за мтел. няма да се излагат с подобни изделия.

Истински тп-линк е!

Ооо на какво съм се нагледал. Понякога се намира по една неомонтанка с няколко влан-а и дели телевизия, интернет и телефония... Ако е такава ситуацията на колегата няма да му се получи. Не знае id на вланите за тв и интернет.

Редактирано от vector85
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор
преди 37 минути, vector85 написа:

Ооо на какво съм се нагледал. Понякога се намира по една неомонтанка с няколко влан-а и дели телевизия, интернет и телефония... Ако е такава ситуацията на колегата няма да му се получи. Не знае id на вланите за тв и интернет.

Ще се получи !Ще "торчне" на WAN интерфейса и ще разбере vid , ако въобще се ползва такъв в неговият случай !

  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Докаде се докарахме да учим клиентите да снифат... И не няма нужда от тия галимации.

Затоплянето на водата е особен спорт по нашите ширини. Първо се взима решение за топлене.

После се мери температурата на водата и се оказва, че тя всъщност е по-висока. След това се

търси начина подгряващото устройство да почне да я намаля шибаната температура.  След това

се купува още едно, което всъщност не я намаля, но много потребители рапортуват за полижителен

резултат. От проста задача да се редуцират устройства, които всъщност са собственост на оператор,

а не лична (естетите понеже са решили всички задачи в бетона само това им остана) получават

експириънс и маса неудобства. Свързани със причина и следствие. Едни успяват да се справят с

първоначално поставената задача, а другите просто забравят какво искаха. Една група увеличават

устройствата :)

  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
Преди 1 час, JohnTRIVOLTA написа:

Ще се получи !Ще "торчне" на WAN интерфейса и ще разбере vid , ако въобще се ползва такъв в неговият случай !

То хубаво, ама ако са 4094 влан-а на порта той от къде ще разбере кои са неговите 2 за услугите които ползва? Пък и така може да омаже мрежата на доставчика с тези си експерименти по налучкване на влан-и че на някой админ ум да му зайде докато му блокира рутера.

- не е правилно да се маха операторско оборудване ако е с ''умен" суич.

- колегата така и не постна снимка на суича,може да не е такъв с влан-и, ако си е тъп суич няма да има проблем...

Редактирано от vector85
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ако се прави умно и с акъл... Никой не би имал против. Клиентите обаче са кръстоска между жираф и къртица... Какво да им препоръчам? 

Редактирано от Mile
  • Хаха 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор
Преди 7 часа, v3ctor написа:

То хубаво, ама ако са 4094 влан-а на порта той от къде ще разбере кои са неговите 2 за услугите които ползва? Пък и така може да омаже мрежата на доставчика с тези си експерименти по налучкване на влан-и че на някой админ ум да му зайде докато му блокира рутера.

Не съм виждал ISP да пуска до крайният клиент повече от необходимите vid ! Дори доста не ползват такива и мисля автора на темата е в подобна ситуация за което е нужно само да добави бридж, който ще му е WAN. Да вкара два етернет порта в него, които да посрещне кабела на ISP , а другият етернет порт да му е за телевизия!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Здравейте,

 

Благодаря на всички за съветите, след малко по-детайлно разглеждане от моя страна намерих къде греша и в момента всичко върви без проблем. Ще ми трябва малко време да свикна с MikroTik като устройства, иначе са супер. Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
На 29.03.2020 г. at 13:49, rijit0 написа:

Здравейте,

 

Наскоро си закупих hAP AC2 и съм начинаещ с MikroTik. Искам да махна досадния суич, който седи пред рутера и разделя сигнала за приемника на телевизията, ползвам А1 като доставчик. Прегледах няколко теми във форума за подобен сценарий с Виваком и се опитах аналогично да го настроя и при мен, но не сработи. Може ли да ми дадете съвет как би било най-лесно и правилно да постигна желания резултат за моя доставчик?

 

Поздрави

Колега,дай най сетне инфо какъв е суича с колегите да не гадаем за сценарии а да ти решим "проблема".

Редактирано от v3ctor
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор
преди 43 минути, v3ctor написа:

Колега,дай най сетне инфо какъв е суича с колегите да не гадаем за сценарии а да ти решим "проблема".

Най-евтин 5 портов суич слагат тп-линк или д-линк.
Ако знаеше как работят приемниците и беше прочел другите подобни теми щеше да разбереш защо.

 

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.