Jump to content

В търсене на добър FTP кабел


Marlow

Recommended Posts

Здравейте,

опитвам се да намеря походящ и сравнително евтин FTP кабел за изграждане на външни ЛАН трасета.

Бих искал да ви попитам дали сте срещали като параметър fluke test из спецификациите на кабелите и какво би трябвало да означава? Важен ли е да го има или е без значение?

В интерес на истината този параметър не го срещнах в кабелите предлагани от повечето фирми в БГ, но в глобалните каталози го има...

Някакви идеи?

А иначе е ясно, че за да е добър трябва да е чисто меден, а не разни примеси.

http://razhodka.com - Идеи за разходки и туризъм в България
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 31
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • ¤ DJ69 ¤ (ツ) ¤

    8

  • Marlow

    6

  • lifesaver

    2

  • he3

    2

Всеки Cat5e кабел ще прекара 1Gbps на 100 метра от порт до порт :) Освен ако маркировката не е лъжлива  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не е баш тей, малко се прекарах аз с някъв кабел дето на 4 метра не вдига гигабита, кофтито е че ще трябва да го сменям сега

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То има някви супер евтини дето.. найстина са боза.Попринцип аз съм полвал предимно Seamax,Qubs - Супер са!Иначе и други марки съм полвал но няма да коментирам да не прозвучи като анти реклама...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз вероятно ще внеса от Китай и то марка, която я няма тук на пазара и не е използвана, именно затова исках да знам дали като критерии сте срещали това "pass fluke test" защото аз в БГ не съм го виждал да го дава нито един търговец на кабели... странно защо?

http://razhodka.com - Идеи за разходки и туризъм в България
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Fluke доколкото си спомням е едно устройство за измерване. Измерването трябва да се прави след полагане а не от кашона/макарата. Тъй че не се знае. Определено по-добре с "pass fluke test" отколкото без. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

гледах един каталог - бяха доста нагоре - но не си спомнам колко точно - направи ми впечатление че един комбинират мултисет беше майка си и баща си - но не си спомням точно - но беше доста

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

гледах един каталог - бяха доста нагоре - но не си спомнам колко точно - направи ми впечатление че един комбинират мултисет беше майка си и баща си - но не си спомням точно - но беше доста

FLUKE 114 EUR TRMS DMM electrician цена only £143.45

линк

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оказа се, че това fluke test е тест с уред на Fluke, то това се подразбираше де, но това е начин да се докаже, че кабела ще "мята" скоростта която трябва на каквото трябва разстояние. Един вид да си сигурен, че всичко е Ок

Въпроса е какъв е критерия за избор на FTP/UTP кабел на база изолацията? Какво сте забелязали при вас, примерно каква трябва да е тя за да кажем, че дадения кабел е добър и устойчив на външни условия.

А някой ползвал ли е FTP, което е смесл Алуминии + Мед, в какво съотношение са били и дали е доволен от резултатите и цената :)

http://razhodka.com - Идеи за разходки и туризъм в България
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвал съм такъв микс... незнам в какви съотношения е бил но определено нейскам да ползвам нищо различно от мед..без такива "събери чарк" :) . По отношение на изолацията трябва да не е много твърда.. и да е пластична за да не се "чупи". Трябва да понася добре слънчевите лъчи който напоследък стават все по брутални. И ако е от мед изцяло да не е много мека като на някой марки......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за данимпекс някакви отзиви?

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

DJ69, мерси за инфото.

Доколкото разбирам изолацията трябва да е мека и пластична по-скоро. Това добре, а понасянето на слънчевите лъчи от какво се определя, дали има UV защита или от нещо друго?

А това последното за медта и да не е много мека, като на някои марки, би ли обяснил какво имаш предвид, че не мога да захапя?

http://razhodka.com - Идеи за разходки и туризъм в България
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.