Jump to content

Батерии за UPS и - от къде!?


¤ DJ69 ¤ (ツ) ¤

Recommended Posts

Имам предвит подмяна със стандартни, а не с големи акумулатори..До сега купувах от конрад но последните 2 се издъниха за няколко дена чак се замислих дали са наред UPS те..Но си работят със здрави батерии..Не съм толкова за 10 те им лева на батерия но ми писна да ги отварям и затварям пък и все пак крайния резултат не е добър!На едно място бях намерил преди няколко години на Panasonic 12V/5Ah но цената беше над 100 лева! :)

p.s. Няма ше как да снимам но става въпрос за този боклук :http://www.sunnyway-battery.com/PDF/ge/SW1245(12V4.pdf

2 бройки за по малко от 5 дена ;D 1,5V е в момента.. пробвах с външно зарядно но повече от 3V не вдигна..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

12v 7Ah - 10лв :) баси много евтино .. обикновенно се намират на цени от 26 -30лв според марката

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то за 2 цикъла.... е скъпо даже ;D 5Аh e извинявам се за грешката но пак е много евтина..

В Пловдив има магазинче ако си от там пиши ми, ще ти дам кординати!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Варна съм но то мен ме интересува коя марка има добри отзиви и примерно ако я има в даден град различен от варна..ще им се обадя може да ми пратят по еконт при положение че взема примерно 20-30 бройки ;D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвал съм от Пасат,не са лоши.За сега UPS-ите работят и са на повече от 2-а разряда ;D Но цената на транспорта според мен на 20-30 броя ще е висока.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли тези батерии да се включат отделно към някой друг UPS и да се зареждат нормално и по този начин да му се увеличи капацитета примерно ARTTronic 600Va или 2000Va

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

не е толкова проста работа да сложиш още допълнителни батерии

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

пак идва време за смяна на акумулатори, има ли нещо смислено на пазара освен CSB 12V 7.2Ah ~30лв с ддс.

csb-to освен във валбис някаде има ли по-добра цена ?

немога да разбера защо 4 x 6V 6Ah е почти двойно като пари спрямо  2 x 12V 7.2Ah което е релано даже с по-голям капацитет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този например

57044620414883698251301352505Xm1gAbAjGSHLOVRmwuEw.PNG

д.151мм,ш.65мм,в.94мм 

22.90 лв.

============================================= 

6V/12Ah 

Описание: Pb д.151мм,ш.50мм,в.94мм 

22.90 лв.

Не знам какво търсиш като V/Ah и размер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 месеца по-късно ...

Мисля че трябва да правим разлика между акумулатор за аларма и акумулатор за UPS. Верно външно изглеждат еднакво. Едно е да го разреждаш с аларма която харчи милиампери, друго е да го разреждаш с ампери. Не случайно колегата още през далечната 2009 се чуди защо още на втория път се е скапал. Аз си представям че вътре се е затопил лекичко :). Ако беше използван по предназначение в аларма можеше и да изкара няколко годинки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.