Jump to content
  • 0

VPN-ът работи, но няма интернет.


mladentod

Въпрос

Здравейте, 

Не знам как да си формулирам въпроса за да търся в гуугъл, затова пиша тук.

Отскоро започнах да експериментирам с мрежата си вкъщи и да се уча да я конфигурирам.

Накратко . Като доставчик ползвам ВИВАКОМ и след тяхното устройство имам hAP AC2. Изтрих цялата конфигурация и започнах от началото. 

По LAN съм закачил  3 РС-та, 2 телевизора и NAS (който закупих скоро).    По WI-FI са - 6 телефона и 2 лаптопа.  Дотук всичко е ОК.

Проблемът ми е при VPN-ите, когато не съм вкъщи.  Телефоните и лаптопите се закачат и обменям информация с  NAS-а , но опитам ли да влезна в Интернет,  ми показва че страницата не може да бъде достъпена. Това става и на PPTP, и L2TP IPSec.  Във Вивакомския модем съм пренасочил портове 4500 и 500.

На вилата ми също пуснах VPN за пробата (там съм на Мтел,  при който няма такива схеми с портове на модем-ът им) и пак същото.

Предполагам че пропускам някаква дребна настройка.

 Предварително благодаря.

Редактирано от mladentod
edit
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5 отговори на този въпрос

Recommended Posts

  • 0
  • Администратор

Ревизирай си правилото за маскарадиране

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор
Преди 3 часа, mladentod написа:

Здравейте, 

Не знам как да си формулирам въпроса за да търся в гуугъл, затова пиша тук.

Отскоро започнах да експериментирам с мрежата си вкъщи и да се уча да я конфигурирам.

Накратко . Като доставчик ползвам ВИВАКОМ и след тяхното устройство имам hAP AC2. Изтрих цялата конфигурация и започнах от началото. 

По LAN съм закачил  3 РС-та, 2 телевизора и NAS (който закупих скоро).    По WI-FI са - 6 телефона и 2 лаптопа.  Дотук всичко е ОК.

Проблемът ми е при VPN-ите, когато не съм вкъщи.  Телефоните и лаптопите се закачат и обменям информация с  NAS-а , но опитам ли да влезна в Интернет,  ми показва че страницата не може да бъде достъпена. Това става и на PPTP, и L2TP IPSec.  Във Вивакомския модем съм пренасочил портове 4500 и 500.

На вилата ми също пуснах VPN за пробата (там съм на Мтел,  при който няма такива схеми с портове на модем-ът им) и пак същото.

Предполагам че пропускам някаква дребна настройка.

 Предварително благодаря.

Локалната мрежа ли изнасяш с ВПН или друга сетната само за ВПНа ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор
преди 33 минути, cna написа:

Когато настройваш клиента, който се закача с РРР-то махни отметката на "add default route"

По този начин не се ползва ван минипорта за достъп до интернет, а само до локалните му ресурси, а до колкото разбирам се търси обратното !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Аз никъде не прочетох че трябва И-нета да минава през домашния му адрес.

Казва че получава достъп до локалните(за дома му) ресурси, но няма интернет...

Няма И-нет, защото не си е пуснал... Няма и нужда да си пуска от домашния, след като може да излезе в И-нет директно.

Само трябва да премахне добавянето на пътя по подразбиране...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.