Jump to content

Как бихте реагирали ако видите някой да ви реже кабелите?!


¤ DJ69 ¤ (ツ) ¤

Recommended Posts

Преди малко пак се случи! :) .Не го видях за жалост но сме се разминали за минути....Но ако бях го хванал горе мисля, че щеше много да го отнесе..

Вие какво бихте направили?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Първо бих огледал добре. Да помисля за причината поради която този човек го е извършил, и да опитам да елиминирам причината;

  • Бих помислил как да скрия кабелите или да ги прекарам така че да не се набиват на очи;

  • Бих дублирал трасета, STP, разни fail-over идеи спроед случая;
  • Лепенки за СОТ, предупреждения, стряскащи знаци;
  • Разпиляване на отпадъчни кабели по покрива за да е по-трудно да се идентифицира кой кабел да се реже

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен идеята ми е с него какво бихте направили?То лепенки има на някой места и подобни неща.Където и да ги криеш - решат ли намират ги!За отпадачните .. то толкова има горе, че не им трябва изолация на покривите  :) .На 101% не му пречат кабелите..просто е от друга фирма... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Саморазправа + полиция според случая. Сигурен съм че разполагаш с мерки за самозащита. Гледай да няма свидетели като го пребиваш или ако има - да са твои хора.

Като е от друга фирма може да го хванеш за разпит преди да го биеш и да прецениш действията според кой стои зад убиташкия чикиджийски акт на рязане на кебла, не се знае кой е мижитурката с идеята - извършителя или шефовете му. Както и самата фирма.

С дублиране на трасетата ще решиш проблема на 99.99%, може да ти остане разкарването за кърпене което е работен овъртайм за теб...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерки и хора има..а полицията - няма никакъв смисъл.. само ще ми загубят времето и после ще пият кафе с техните шефове примерно( и доста вероятно ).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за  ваз незнам но в кв княжево срещу нас има няколко стълба със суичове на досавчика ми и съм виждал как хора от енергото ги отварят гледат нещо и тръгват нанякаде.

един път като местеха стълб на които са закачни сумати кабели скъсаха всичко и го оставиха така после доставчика ми докато оправи кабелите останах без интернет за повече от 5-6 часа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е защото структурата има заложен този проблем още в дизайна. Всичко трябва да е минимум по две, минаващи от съвсем различни места, поне с STP.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Това е защото структурата има заложен този проблем още в дизайна. Всичко трябва да е минимум по две, минаващи от съвсем различни места, поне с STP.

няма такива рисунки дублиране и дрън дрън

знаеш ли колко пари е това тук никой не е печелил италианското тото

ако е на блок вързваш го за гръмоотвода UTP-то е здраво :)

да поседи 2 дена после ще пее като пойна птичка

кой къде защо и как

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

няма такива рисунки дублиране и дрън дрън

знаеш ли колко пари е това тук никой не е печелил италианското тото

ако е на блок вързваш го за гръмоотвода UTP-то е здраво ;D

да поседи 2 дена после ще пее като пойна птичка

кой къде защо и как

какъв е смисъла да го вържеш там :) нещо не ми стана ясно

а пък за СТП няма никакъв смисъл .. все едно пак да разчиташ на случайноста дали ся ще отреже оня правилния кабел :) , а иначе ако ги предупредиш както си му е реда и няма спасение не остава нищо друго освен да си играете на котка и мишка .

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От приказки не им пука на тия ... . вече незнам какво... затова исках да хвана някой на място и ще си постой там с белезниците доста време  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

като не им пука тогава всички се случва :) запалени кутии, стопени кабели , и някви цигани случайно откраднали оптиката :)

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.