Jump to content

Интернета ми има лаг.


Велката

Recommended Posts

Интернета ми има сериозен лаг от 2 седмици насам. На А1 съм, 75 мегабита. Реално имам 8 до 20 мегабита. Като напиша сайт зацикля за 6-7 секунди и тогава го отваря изведнъж. Пробвал съм с всички браузъри, ресетвал съм рутера, изключвал съм всички устройства за 2 минути. Ефекта е нулев. Лаг и това е. Понякога си имам 75, но като цяло имам страхотен лаг и през компютъра и през телефона (пробвал съм на много телефони и е същото). От А1 не ми съдействаха много много, проблема не бил техен а от мен. Питам се дали рутера ми си е заминал? Нов, на няма и година и вече трябва да го хвърлям? Досега съм сменил 4 рутера и от 4-те останах много разочарован. TP-link, Strong, Dlink.. всичките са един дол дренки. Не знам какво да купувам вече...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Достъпа кабелен ли е или 4G ?

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Елиминирай рутера за тест за някакво време да видим дали наистина не е от рутера. Директно кабела в компютъра (тест и на друг компютър да не е от него, но щом и на телефоните е така, значи ще е от рутер или А1).

Нов или стар рутер все тая, всяко нещо се разваля, или пък може да има (или да се появят) несъвместимости и др.

Редактирано от trapatoni
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

dns и скорост на сваляне? През какво? Верно е, че са свързани нещата ама то и гъза и лицето са вързани.

А1 имат окло 3-4 вида на свързване. Особеност на разрастване и изкупуване.. Като знам и какви модели работят.. и dth-тата ги пуснаха на миграции. Може да е всичко :)

Lag, loss и това изчерпва запаса от думи и обяснения. До рутера, до гейта му или до гейта на доставчика са неща от друга книга. Няма начин да се помогне :)

Редактирано от Mile
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реших проблема. Оставих рутера за 1 нощ изключен и на другия ден всичко беше мед и масло. Съветвам всички да си изключвате рутетите като не сте си вкъщи. Явно имат нужда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... най сетне си с ново IP , браво :) 
глей са пак го изключи да попаднеш на куцо :) наново.

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 11 часа, Велката написа:

Реших проблема. Оставих рутера за 1 нощ изключен и на другия ден всичко беше мед и масло. Съветвам всички да си изключвате рутетите като не сте си вкъщи. Явно имат нужда.

Да, разбира се, и те имат нужда от почивка 😂

  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.