Jump to content

Въпрос връзка между AP и рутер


Петър Киров

Recommended Posts

Здравейте. Имам един може би глупав въпрос. Пуснал съм линк към вилата си на около 2 км с AP TL-WA901ND, което дава, а от другата страна приемам с рутер TL-WR842ND и двете с инсталирани DD-WRT. Антените са 24 децибела от тези тип Калифорния. Гледам, че се свързват, но на 150 Mbps, настройките са - Channel Width 40 MHz, N-only, Channel - Auto.....Та въпроса ми е нещо друго мога ли да бутна за по добър резултат или трябва да се използват 2x2 MIMO  антени за да се постигнат 300 Mbps? Тези Mimo антени могат ли да се заместят от две еднакви примерно секторни, свързани на мястото на малките антенки?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Инвестицията ще е по голяма,
инак АС устройства.

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, 111111 написа:

Инвестицията ще е по голяма,
инак АС устройства.

То е ясно, че ще се дават пари, не че съм решил да го правя. Питам чисто теоритично, за да знам :) Прав ли съм, че да се използва пълния капацитет трябва MIМO антена? И става ли да се ползва вместо 1 MIMO - 2 еднакви секторни?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен е цяло чудо че са се свързали на 150 при положение, че 2,4 е супер зашумен. Колко мегабита прекарват...

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор
Преди 1 час, Петър Киров написа:

То е ясно, че ще се дават пари, не че съм решил да го правя. Питам чисто теоритично, за да знам :) Прав ли съм, че да се използва пълния капацитет трябва MIМO антена? И става ли да се ползва вместо 1 MIMO - 2 еднакви секторни?

Кривата сметка е 150/2-20%Mbps в идеални условия при латенция от 1мс.

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 59 минути, master написа:

Според мен е цяло чудо че са се свързали на 150 при положение, че 2,4 е супер зашумен. Колко мегабита прекарват...

Реално не съм пробвал, това 150 го гледам от sys info-то на dd-wrt-то - там си давамоментна статистика за качество на сигнала и th-rate и rx-rate. Значи гимнастики с антени не стават така ли да го разбирам?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.