Jump to content
farkolad

RB1100AHx4 - КАЧВАНЕ ПРЕЗ FTP НА КАРТА ПАМЕТ

Recommended Posts

farkolad

Здравейте.
Използвам рутер RB1100AHx4. Добавих 64GB MicroSD карта, която е форматирана с файлова система ext3, защото през нощта ще качва и сваля файл над 4GB с цел архивиране.
Стартирах услугата FTP на рутера и  чрез FTP качвам 4.7GB файл в MicroSD картата. След това изтеглям същия файл за проверка.
Проблемът е скоростта на качване и изтегляне. В началото скоростта започва от 10MB / Sec, остава известно време в тези граници и постепенно започва да намалява до около 300KB / Sec. Това се случва както в локална, така и във външна връзка. За двете връзки скоростта на качване и изтегляне е ограничена до 100Mbit / sec.
Моят въпрос е как да премахна лимита, така че FTP услугата на рутера да използва максимално възможната скорост от 100Mbit / Sec / без ограничение / при качване и сваляне на файлове.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
111111

Нямаше ли да ти е по евтино да боцнеш един NAS и да си имаш куп екстри бонус?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
farkolad

За по-евтиното не сте прав. Mikrotik-a си го имам и не купувам нищо и е на различно физическо място съответно е идеален вариант за бекъп-а който правя. Струва ми само 1бр. карта памет и настройки. Реших, че щом има тази възможност не е лош вариант и няма нужда от NAS. Реално всичко си работи само скоростта е проблема.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
111111
Преди 4 часа, farkolad написа:

За по-евтиното не сте прав. Mikrotik-a си го имам и не купувам нищо и е на различно физическо място съответно е идеален вариант за бекъп-а който правя. Струва ми само 1бр. карта памет и настройки. Реших, че щом има тази възможност не е лош вариант и няма нужда от NAS. Реално всичко си работи само скоростта е проблема.

Само че продукта не е NAS а е рутер. 

За 100-тина лева може да си вземеш или 256Гб карта с нормална скорост или втора употреба NAS с 500Гб диск и торент клиент FTP SMB Медиа сървър и т.н. 

Ако Беше взел 

Моля, влезте или се регистрирайте, за да видите този link.

щеше да се възползваш от 2x m2 SSD + 1 SATA
1330_l.jpg

Моля, влезте или се регистрирайте, за да видите този link.

но в твоя вариант отсъстват

1346_l.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове