Jump to content
  • 0

HAP AC² RBD52G-5HACD2HND-TC VPN през Firewall


epoc

Въпрос

Здравейте аз съм нов тепърва навлизащ в сферата на Mikrotik и искам да попитам понеже си сетнах VPN заради страници които искам да достъпвам от чужбина но щом пусна Router Firewall VPN на не иска да се connect не. Някой може ли да ми помогне да го сетъпна не искам да е изключен firewalla.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

12 отговори на този въпрос

Recommended Posts

  • 0

Ако обясниш малко по-подробно какво си направил и какво искаш да постигнеш - някой може да ти помогне. С информацията, която си дал, трябва или кристална сфера или да хвърляме боб или звездите да ни проговорят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Така настоил съм микротика да има VPN конекции към него с PPTP за да мога като съм чужбина да се конектна към него за да мога да отварям сайтове които могат да се отварят само от България. На рутера има включен  firewall router и от външно IP не мога да достъпя VPN на и рутера през приложението MikrotiK за андроид. Щом махна отметката Router Firewall всичко си бачка достъпвам го и през приложението и се връзвам към VPN  на. Та пробвах да отворя 1723 порт но пак не иска отвън да се свърже. Ще съм ви благодарен ако някой ми хелпне за настройките на firewalla не, че несъм си направил труда да прочета в нета но така както е показано не става поне или аз нещо не правя като хората.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

То освен 1723 има GRE протокол който трябва да разрешиш.

 

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Както написах вече по горе съм се пробвал с този метод и GRE 47 естествено и със завършек на drop. Като на дропа ми дава, че генерира трафик но не ме пуска . Някакви други идеи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

А следваш ли логическа подредба както и описание на интерфейси? 

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Да създавам правило за input=6(tcp) D.port=1723 accept

input=GRE 47 accept

input drop

Така поне е показано в нета за добавяне на изключение за VPN

но странното е, че и мобилното приложение не иска да се конектне и като махна firewalla вчиско е ок. Рутера е чисто нов с последните ъпдейти на firma и софта

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Странно имаше някакво правило за input=!LAN drop след като му дадох accept нещата се оправиха даже и приложението заработи при включен firewall

primer.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
Преди 2 часа, epoc написа:

Както написах вече по горе съм се пробвал с този метод и GRE 47 естествено и със завършек на drop. Като на дропа ми дава, че генерира трафик но не ме пуска . Някакви други идеи

Дропваш GRE протокола ?!?!?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Значи си постигнал това, което искаш. Това е много добре, но е добре да погледнеш ей това: https://wiki.mikrotik.com/wiki/Manual:Securing_Your_Router

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор
Преди 3 часа, Щирлиц написа:

Значи си постигнал това, което искаш. Това е много добре, но е добре да погледнеш ей това: https://wiki.mikrotik.com/wiki/Manual:Securing_Your_Router

Тези правила са силно ненужни, ако се ползва защитата по подразбиране.
Просто да си сложи двете правила най отгоре.

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

За правилата съм съгласен, но човека написа, че сега навлиза в Микротик и няма да навреди да погледне кои услуги са пуснати по подразбиране и как се сменят портове и как се спират услуги.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.