Jump to content
  • 0
bubolin4o

Mikrotik Cloud Router Switch CRS125-24G-1S-2HnD-IN подходящ ли е за мен.

Въпрос

bubolin4o

Ориентирал съм се към въпросната машинка. Искам просто мнения от вас специалистите. 
Имам интернет зала с 16 компютъра. + 3 Ип камери. 
От доста време се каня да сменям рутера, защото за сега карам с Тъп линк 740. определено на моменти , мрежата почва да лагва, особено когато някой почне да гледа или да тегли филм с торент. Сега се забелязва и при ъпдейт на някоя игра а те пускат такива през два дена. Това което съм замислил със смяната на този рутер, е вече да премина на гигабитова мрежа, т.е. вместо да купувам и рутер и суитч (гигабитови), мисля да взема това чудо на Микротик. (интернета ми е на оптика.) Wi-fi -то не ми е приоритет, но не може без него....
Това което ме притеснява е дали това ще ми свърши работа. искам да лимитирам скоростите поравно на всички компютри. И също така ме притеснява самото конфигуриране, никога не съм работил с Микротик.

Редактирано от bubolin4o
  • Харесай 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3 отговори на този въпрос

Recommended Posts

• 0
111111

Ще върши всичко това,

че и приоритет на трафика може да сложиш,

както и да изолираш камерите от компютрите.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0
space

определено ще ти е в полза, и то ефективна ,стига доставчика да не те  "реже" по сесий , ами как да го обясня на мой клиенти 2 клуба като теб, че с трици маймуни не се ловят! Също като теб Тп-линк 740 , е тая сапунерка направо и се чудя как работи, добре че съм им сложил gargoyle  поне една идея е по добре от стоковия фирм. Ако срещнеш големи проблеми с настройката свирни на Jack82,  в твоя район е ,мисля че ще се споразумеете. успех

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0
111111
Преди 4 часа, space написа:

Ако срещнеш големи проблеми с настройката свирни на Jack82,  в твоя район е ,мисля че ще се споразумеете. успех

И той ще се обади на мен, както обикновено  ;)

В раздела за Скриптове и Упътвания има достатъчно материали.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

• Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

No registered users viewing this page.

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.