Jump to content
  • 0

Дублиране на DNS Servers


Стоян Иванов

Въпрос

Здравейте!  Днес сутринта, преглеждайки микротиците, на един клиетски микротик в system info забелязах множество странни логове . Тръгнах да проследявам проблема и стигнах до DNS Settings. Доставчика в случая е Булсатком и микротика е конфигуриран да взема автоматично адрес. Точно през пет минути се появяват около тридесетина реда item added и още токова item removed, след което динамичните сървъри се дублират отново и отново. Allow remote requests в случая не е активиран. Прегледах всичко за което се сетих и не можах да забележа следи от външна намеса. Днес бях доста зает и не ми остана време да отида до там, но след като не са се обадили в офиса, значи са нямали проблеми с интернет или поне не такива, които да ги притеснят. Сега отново седнах да го разгледам и той се държи по същия начин, а аз нямам идея откъде идва това постоянно дублиране.  Допреди седмица тази конфигурация си работеше безпроблемно. Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем?

Без име1.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 отговор на този въпрос

Recommended Posts

  • 0

Добро утро. Мисля че открих проблема и днес ще отида да видя какво точно е сътворено. На въпросния микротик има конфигуриран failover, който е зад вивакомски рутер. Не ми хареса как се получиха нещата и докато намеря начин да прескоча вивакомската машина, реших само дръпна кабела от интерфейса и оставя конфигурацията така. Явно някой е майсторил нещо, боднал е някой свободен кабел от лана и е захлупил всичко. ? Засега спрях клиента на втория интерфейс и проблема изчезна.

Редактирано от Стоян Иванов
  • Хаха 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.