Jump to content

Дилема относно transparent bridge 3 networks


JohnTRIVOLTA

Recommended Posts

  • Администратор

Здравейте колеги,

Наложи ми се спешно да вдигна споменатия бридж между 3 обекта съответно в различни населени места. Проблема или дилемата е дали би се реализирал поради факта, че устройствата са с по 2 етернет порта /един към външната мрежа и съответно другият за вътрешната/ . Между главният обект и другите 2 обекта вече съществува свързаност на локалните мрежи , чрез EoIP към главният обект, които си работят безгрижно. Идва и сега заданието да се вдигне и transparent bridge между обектите от където се чудя как да се реализира.

Мислех да вдигна pptp over eoip , но вече има адресации на лановете /гейтовете/, та последно се спрях на BCP бридж с pptp - дали е реализуем ? Ако има друго решение, което да не пречи на съществуващите тунели ще се радвам да споделите!

Благодаря предварително на отзовалите се :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вдигни ЕОИП тунел от едната страна, бриджни го с вътрешния порт. пий една студена бира

  • Харесай 2

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Пфф, колко съм прост ... благодаря,  а с VPLS няма ли също да стане в бидж с порта? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ще стане, но смятам че ти искаш да прпуснеш 3-та точка от моето описание по-горе и да си играеш да настройваш рутери 3дни????

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Е чак 3 дни , мисля не повече от 20-30мин. :) нали в повече има само настройване на LDP модула и MTU на MPLS, като VPLS подобно се настройва като EoIP и после в бридж с вътрешният етернет порт ! Но ще пусна първо EoIP пък в последствие ще видим кое е по-доброто решение на място според вида и трафика на системите които ще вървят през него, ако не са и идентични според мен !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

За MPLS/VPLS тунел ти трябва леър 2 свързаност.

Т.Е. какво имаш в предвид ?! Да не се бъркаш с това когато се ползва MPLS Network .... тука е върху IP Network /ползва се remote peer address/!

Редактирано от JohnTRIVOLTA
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.