Jump to content
  • 0

Настройка на RB433Gl и R52hn и усилвател на сигнала


lui

Въпрос

Здравейте,

Наскоро се сблъсках с Микротик рутерборд.

Моля да ме извините предварително за невежеството ми.

Дадоха ми за задача да оправя интернет връзката на една почивна станция. На мястото интернета се доставя с оптичен кабел, минава през преобразовател и влиза в рутер Zyxel NBG-419N v2, от който се захранват две външни антени. Самите антени не знам какви са, но платките им бяха RB433HA и R52H. Казвам бяха, защото се оказа, че едната е изгоряла. Взех нови платки за едната антена. В момента едната е с RB433HA и R52H, в който не мога да вляза, за да видя настройките, защото който ги е поставял е сложил парола, с която не мога да се сдобия. Другата антена е с нови платки RB433GL и R52hn, тях ги настройх, което разбирах и можех, но се оказа, че антената дава по-слаб сигнал от другата. Размених платките им, за да видя, дали проблема е в настройката или в антената. Оказа се, че антената, просто не излъчва както трябва. Сега съм поръчала нова антена на 2,4Ghz , 15dBi, 360° излъчване. Надявам се да е добре.

След, като ви запознах със ситуацията, стигам и до въпросът ми. Теренът около сградата не е равен, антените са пред сградата, която е най-високо. От едната антена (RB433GL и R52hn + 2,4Ghz , 15dBi, 360° ) има пряка видимост към навес, на който искам да сложа усилвател на сигнала, който да приема сигнал безжично и да предава безжично.

Моля дайте ми съвет какво устройство да купя и как да ги настроя за да няма проблем. Парите за устройства не са проблем.

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 отговор на този въпрос

Recommended Posts

  • 0
  • Администратор

Ако искаш каквото и да е минимално качество,

откажи се от Омни антените (тези на 360 градуса) и всякакви репитъри.

 

За повече информация може да споменеш настройките

/влизаш в терминала и пишеш export /

постваш тук с бутончето <> /код/

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.